Özge Özpirinççi Hayatı

Özge Özpirinççi Kimdir? – Özge Özpirinççi Hayatı ve Biyografisi

Özge Özpirinççi Kimdir

Gençlik dizileri ile ön planda olmayı başarabilen ve günümüzde isminden söz ettirmeye devam eden genç oyunculardan biri olan Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986 tarihi içerisinde İstanbul’da doğmuştur.

 

Özge Özpirinçci’nin Eğitim Hayatı

İlkokul ve ortaokul dönemleri tamamen İstanbul’da geçen Özge Özpirinçci, lise eğitiminde de gene İstanbul’da başlamıştır. Lakin bu eğitim esnasında bir yıl boyunca AFS programı sayesinde bir yıl kadar Amerika Birleşik Devletleri içerisinde eğitim görmüştür. Amerika’da aldığı bir yıllık eğitimin akabinde ve lise eğitiminin tamamlanması üzerine; Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümü içerisinde eğitim görmeye başlamıştır ve gene başarılı bir şekilde üniversite eğitimini de 2008 yılı içerisinde mezun olarak tamamlamıştır.

Oyunculuk Kariyeri

Oyunculuk kariyerine ise, ilk adımlarını Eti Browni ve Cornetto, Coca-Cola gibi dünyaca ünlü isimlerin reklamlarında rol alarak başlamıştır. Bu şekilde ki önemli reklam filmleri ile birlikte, Cesaretin Var Mı Aşka? adlı televizyon dizisi onun dizi dünyasına da adım atmasını sağlamıştır ki akabinde; gençlerin oldukça beğenerek izlediği Kavak Yelleri kadrosunda yer almıştır. Kavak Yelleri ile birlikte Show TV içerisinde yayınlanan Melekler Korusun adlı diziyle kariyerine daha net bir şekilde oyunculuğu yerleştiren Özpirinçci, sinema dünyasında da Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatmak adına çekilen Veda filminde yer almıştır. Gördüğünüz gibi, oldukça dolu dolu ve bir hayli hızlı gelişen kariyer süreci bulunmaktadır.

Tüm bu kariyer süreci ve yer aldığı dizilere baktığımız vakit; hemen her işinde bambaşka bir karakter olduğunu görebiliyoruz. Buda, bizlere Özge Özpirinçci ’nin oyunculuk konusunda ne kadar yetenekli olduğunu ve birbirinden farklı birçok role sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabileceğini gösteriyor. Özge Özpirinçci yaptığı röportajlar içerisinde, aslında ne büyük hayalinin tiyatro okumak ve oyuncu olmak olduğunu belirtiyor. Lakin bu hayaline karşın; Sabancı Üniversitesi içerisinde bambaşka bir bölüm okuması onu yıldırmıyor. Nitekim ülkemizin başarılı ve genç oyuncuları arasında yerini alıyor.

Sizin İçin Seçtik  Aşkım Ateş Kimdir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir