LOL Hatası ve Çözümleri 2020 – Sürekli Güncel

 LOL Hatası ve Çözümleri 2020 – Sürekli Güncel
Okunuyor LOL Hatası ve Çözümleri 2020 – Sürekli Güncel

League of Legends oyuncularının zaman zaman ve sıkça yaşadıkları bir çok grafiksel ve donanımsal hatalar oyunda olabiliyor. Bu nedenle bir çok oyuncu haliyle bu sıkıntılardan şikayetçi oluyor. Bu nedenle sizler için bir yazı düzenleme kararı aldık. Bu yazımızda sadece LoL içinde yaşanılan grafik hataları ve çözümleri bu yazımızda sizler için topladık.

Yazımızın içinde yer alan sorunlar ve hataların hepsinin çözümünü bu yazıda hem yazılı hem de videolu anlatımlarla sorunlarınıza burada sadece League of Legends için çözüm bulabileceksiniz. Ayrıca sizler için yazılarımızı güncel tutarak en son sorunları görebilme şansına da sahip olabileceksiniz. Bu sebeple yaşanılan sıkıntılar sebepler en güncel şekilde çözülmüş olacaktır.

 

Yazı Güncelleme Tarihi : 22.05.2020

Not: Bu yazıda ki gördüğünüz tüm hatalar ve tüm sorunlar sürekli güncel olarak çözümlenmektedir. Ayrıca sürekli karşılaştığınız veya bu yazı ile elde etmiş olduğunuz çözümlerin deneyimlerini yorumlar kısmından bizleri ve bu sorunlarla karşılaşmış yeni ziyaretçilerimiz için yazarak destek sağlayabilirsiniz.

LOL Kurulum Gerçekleştirilemiyor Hatası Çözümü

Geçmişten gelen bir sorun olan ve günümüzde de yaşanılan en büyük sorunlardan biri olmasına rağmen bir çok kişi bu sorunu çözemiyor. Bu bölümde bu sorunun çözümünü kısaca anlatıp kısaca çözümledik.

Ayrıca sorunun video haliyle çözümünü izleyebilir ve bu sorunu daha hızlı bir şekilde çözme imkanınız da bulunmaktadır.

Sorun

Oyunu henüz yeni indirdim. Ancak LoL Kurulum Gerçekleştirilemiyor Hatası alıyorum ne yapmalıyım?

Çözüm

 1. Windows’a basın ”Kullanıcı hesabı denetimi ayarları” yaz.
 2. Açılan sekmenin barını en yükseğe getir.
 3. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Video’lu anlatımı ile de sorununuzu çözebilirisiniz. Sorununuz çözüldü ise yorumlar kısımından ”çözüldü” yazmanızı rica ederiz.

Çünkü bu tip sorunlarla karşılaşan oyuncuların zaman kaybı yaşamaması ve sorunlarını hızlıca çözmesini istiyoruz.

 

 

LOL FPS Arttırma 2020

Türkiye’de oyuncuların yüksek çoğunluğunun arzuladığı en güzel konuya değineceğiz. Türkiye’de oyuncularımızın hayali 60 FPS üstü FPS almak. Ancak tabi ki genel sebeplerden çok aldığınız internet hızı ve donanımsal sebepler oyunları en iyi FPS ile oynamanıza engel olur veya neden olur.

Öncelikle aşama aşama gideceğiz ve FPS hakkında neler yapmalısınız veya FPS hakkında nedir ne değildir hepsini öğrenmeniz lazım ki bundan sonraki çözümleri de hızlıca çözebilirsiniz.

Ancak bu yazı da tamamen FPS hakkında bilgi sahibi olacağınızı garanti edebiliriz. Böylelikle sizler elinizdeki en minimum donanım ve en düşük internet hızı ile birlikte alabileceğiniz en yüksek FPS ayarlarına ulaşabileceksiniz.

 

FPS Nedir?

İlk olarak FPS Nedir? sorusu ile giriş yapacağız konumuza. FPS ”Frame Per Second” demektir. Yani Türkçesi ”Saniyelik Görüntü Sayısı” demektir.

Artık FPS ne demek öğrendiyseniz, neden bu sorunun veya durumun çıktığını da öğrenmelisiniz. FPS demek aslında donma demektir. Yani bu sorunları en çokta oyunlar da alıyoruz.

Bizim için önemli kısmı ise League of Legends FPS Ayarları iyi olmasıdır. Bunun için çözümler üreteceğiz ve artık bir çok oyuncu alabileceği en yüksek FPS hızını bu yazıdan sonra alacak.

Birçoğumuzun evinde 60 Heryz monitörler vardır. Oyunumuz oyun esnasında minimum 60 FPS olmalı ki oyunlarımız da hızlıca sayı alabilelim.

 

LOL FPS Arttırma Basit Çözümler 2020

Asıl konumuza gelmiş bulunmaktayız. Yapmamız gereken LoL FPS Arttırma Basit Çözümler ile sorunlarınızı madde madde ilerleyerek çözmeye çalışacağız. Öncelikle yapmanız gerekenler bunları yaparken arka planda hiç bir şey çalıştırmamak olsun.

Örneğin chrome ve League of Legends oyununuzu arka plandan kapatmanızı öneririz. Öyleyse şimdi yapılması gerekenlere geçelim ve böylelik ilk konumuzu işleyelim. Bu arada burada verdiğimiz örnekler en kötü işlemcilere sahip olan oyuncu arkadaşlarımız ve en yüksek işletim sistemine sahip olan oyuncu arkadaşlarımız için yapılmıştır.

En Düşük Bilgisayar Ayarları

 1. Ekran kartı ayarlarınızı yapın.
 2. League of Legends görüntü ayarlarını minium seviyeye getirin.
 3. İhtiyacınız olmayan programları silin.
 4. Bilgisayarınızın arka planında çalışan programları oynarken kapatın.
 5. Belki basit ama oyun oynarken oyunun seslerini kapatın.

En Yüksek Bilgisayar Ayarları

 1. Bilgisayarıma sağ tıklayın.
 2. Özellikler kısmına basın.
 3. Gelişmiş Sistem Ayarları sekmesine girin.
 4. Gelişmiş sekmesi ile devam edin.
 5. Performans altındaki Ayarlar sekmesine tıklayın.
 6. En iyi performans için ayarla sekmesini açın.
 7. Gelişmiş sekmesine geçin.
 8. Son olarak Aşağıdakini en iyi performansı için ayarla deyip, Programları seçin.

Son olarak LOL FPS Arttırma 2020 sorunu için video izleyerek sorununuzu hızlıca çözebilirsiniz. Eğer yazı ve video ile sorunlarınız çözülmüşse yorum kısmından sorunlarım çözüldü demenizi rica ediyoruz.

Bu sorunla karşılan oyuncu arkadaşlarımızın sorunları hemen çözülebilmesi için bunu öneririz.

 

 

LOL FPS Sorun Çözümü 2020

Yukarıdaki tüm işlemleri başarıyla yaptıysanız yüksek ihtimalle bilgisayarınızdaki FPS Arttırma işlemini başarılı olarak tamamlamış demektir. Peki LOL FPS Arttırma işlemi başarılı oldu ama LOL FPS Sorunu nasıl çözülür? diyorsanız, burayı dikkatli incelemenizi öneririz.

Çözüm

 1. Oyunun istemcisini açın.
 2. İstemcinin sağ üst köşesinde bulunan çark simgesine tıklayın.
 3. Tam onarım başlat düğmesini tıklayın.
 4. Buradaki işlem sizi biraz sıkabilir ama 5-30 dakika arasında beklmelisiniz.

Gördüğünüz gibi LOL FPS Sorun ile alakalı çözüm bu kadar kısa. Ancak bu çözümü detaylı ve düzgün yapmanızı öneririz.

Eğer sorununuz çözüldü ise yorumlar kısmına sorunum çözüldü yorumunu bırakmanızı rica ediyoruz. Çünkü sorunu olan arkadaşlarımız için doğru bilgi olduğuna inanmaları için en kolay yol yorumlar kısmıdır.

 

NVIDIA Ekran Kartı FPS Arttırma 2020

League of Legends oynarken FPS öneminin nasıl olduğunu yukarıda anlattığımız konularda anladığınızı varsayıyoruz. Yukarıdaki işlemlerin çoğu bilgisayarınız da bulunan işletim sistemi ile ilgili olan kısımdı.

Şimdi ise sizlere bilgisayarınızın donanımsal kısmı ile ilgili bilgiler vereceğiz. Ancak bu bilgiler bazılarınızın elinde olmayan imkanlar doğrultusunda yapamayabilirler ancak imkanı olanlar için bu bölümü iyi takip etmelerini öneriyoruz. Sizlere Nvidia Ekran Kartı FPS Arttırma işlemi nasıl yapılır bunu video ile göstermek istiyoruz. Bu şekilde daha hızlı olabileceğini düşünüyoruz.

Sizin İçin Seçtik  Mount & Blade ll: Bannerlord Hata ve Çözümleri 2020

 

 

AMD Ekran Kartı FPS Arttırma 2020

Yukarıda gördüğünüz işlem bilgisayarında bulunan ekran kartının NVIDIA markası olan donanım için yapılan işlemdi. Ancak bu bölümde sizlere NVIDIA markasının en güçlü rakibi olan ve NVIDIA markasından sonra en çok kullanılan AMD markasının ekran kartları için bilgiler vereceğiz.

Tıpkı yukarıda olduğu gibi bu bölümü de sizlere video ile sorunun çözümünü göstereceğiz. Bu bölüm AMD ekran kartına sahip olan oyuncularımız içindir.

 

 

Bilgisayar FPS Arttırma 2020

Ekran kartlarında ve işletim sistemimizdeki FPS Arttırma işlemini tamamladıktan sonra bu kez tüm oyunlar için yapılacak olan FPS Arttırma işlemini sizlere anlatacağız.

Tıpkı LoL gibi diğer oyunları da yüksek FPS ile oynamanız için aşağıdaki videoyu takip ederek işlemlerin sonrasında bilgisayarınızın FPS Arttırma işlemini yükseltmiş olacaksınız. Ekran kartı olmayanlar için bu bölüm bir hayli önemli.

 

 

Ekran Kartı Güncelleme 2020

Günümüzde oyunlar oynarken bile oyunların güncel olmasını sürekli bekleriz. Çünkü verdiğimiz ücretin dışında oyunun güncel olması biz oyuncular için bir hayli keyifli anlardan bir tanesi olmaktadır.

Peki biz oyunların güncel olmasını beklerken oyunlar ve bilgisayarımızın bizden beklediği şey nedir? Tıpkı bizim gibi bilgisayarımızda güncellemelere ihtiyaç duyar. Bu sebeple güncel oyunları ve güncel programları rahat çalıştırması için.

Arkadaşlar bu bölümde sizlere bilgisayarımızın can damarı olan Ekran Kartı Güncelleme Nasıl Yapılır? bu sorunun cevabını video ile sizlere sunacağız. Bu video ile bilgisayarınızın sahip olduğu herhangi ekran kartı modelinizi güncelleme yapabilirsiniz. Ve bu şekilde bir çok güncel oyunu sorunsuz çalıştırmayı ve programları çalıştırabilirsiniz.

 

 

Eğer bu bölümdeki çözümler sorunlarınıza yardımcı oldu ise yorumlar kısmına diğer oyuncu arkadaşlarımız için sorunum çözüldü yazmanızı rica ediyoruz.

Sitenin en güvenli yeri yorumlar kısmı olduğu için sitemizi ziyaret eden oyuncularımızın problemlerini güvenli ve hızlı bir şekilde çözmek için bu işlemi önemli görüyoruz tüm oyuncu arkadaşlarımız için.

 

LOL Hizmet Durumu

League of Legends oynarken oyuncuların bir çoğu belli başlı sorunlar ile karşılaşmaktadır. Örneğin kronikleşmiş sorunların başında oyunda oyun başlarken yaşanan en büyük sorun kopma durumu olur. Veya oyuna bağlanırken oyunda sohbet kesilme sorunu yaşayabilirsiniz.

İşte bu sorunların çözümü için sizleri en doğru yere yönlendireceğiz. Bu tarz sorunlarınızı iletişim halinde çözmeniz gereken sorunlar olarak düşünebiliriz. Bu sorunların çözümü için ise yapmamız gereken resmi alanlara başvurmaktır.

Bu yüzden sizlere önerimiz size bu bölümde bıraktığımız linke tıklamanızı isteyeceğiz. Bu link sizi Riot Games‘in doğrudan sorunlarınızı çözebileceğiniz siteye götürmektedir. Sorunlarınızı çözmek için buraya tıklayınız umarız sorunlarınızı çözmüş olursunuz.

 

LOL İstemci Sorunu Çözümü 2020

Günümüz öncesi bilgisayar modellerinde belirgin olarak bildiğimiz bazı donanımlar vardı. Ve bu donanımları bilgisayardan anlayan hemen hemen herkes bilirdi. Ekran kartı, ana kart, ram ve işlemci olarak genel bilinen donanımların başında geliyordu.

Ancak günümüzde ki bilgisayar donanımları ise bir hayli gelişti. Tabi ki bir çok kişi görse bile ismini bilemeyeceği bir çok donanım parçası görecektir. Bu donanımlar günümüzde oynadığımız oyunların çalışması için en büyük hazine.

Özellikle League of Legends oynayan oyuncularımızın başının ağrıdığı bir çok konu mevcut bu donanım özellikleri arasında. Sizlere bu bölümde bilgisayarınızın en gözde oyunlarından olan League of Legends için bir sorunun çözümünü açıklayacağız. Ancak bu sorun bir tane olabilir ancak çözümü sizin için 6 adet olarak sunulmuş olacak.

Sorunumuzun ismi LOL İstemci Sorunu bu sorunu bu bölümde 6 aşama ile sizlerle birlikte çözeceğiz. Bu bölümde ki çözümlerin hemen hemen hepsi ekonomik durumunuzu etkilemeden alabileceğiniz en iyi kaliteye sahip olmak için en ince detayına kadar yazılmıştır. Yazıları dikkatlice uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Bilgisayarınız SSD İçeriyor Mu?

Sadece LoL için değil, bir çok oyun için geçerli olan bir konuyu kapsayan bir çözüm. Bir oyunu hızlı ve donmadan oynamak için yapmanız gereken ilk kural oyunu hard disk alanına değil, SSD alanına yüklemeniz gerekmektedir.

Kullanmadığınız Dosyaları Silin

Bilgisayarımız da bulunan birden fazla işinize yaramayan klasör ve program vardır. Eğer oyunları hızlı oynamak ve bilgisayarınızı hızlı kullanmak istiyorsanız gereksiz program ve klasörleri silmelisiniz. LoL için ise yapmanız gereken işlemler şunlar;

 1. Oyunun yüklü olduğu dosyayı açın.
 2. Riot Games > League of Legends > Logs > League Client Logs
 3. Klasördeki oyunu silin ve sadece Client dosyasını bırakın.

Sistem Görselliği Ayarları

 1. Windows arama kutusuna girin.
 2. Gelişmiş sistem ayarlarına tıklayın.
 3. Sistem özellikleri > gelişmiş sekmesi > performans başlığı altında bulunan ayarlar bölümüne tıkla.
 4. En iyi performans için ayarla seçeneğine tıkla.
 5. Uygula veya tamam yapıp çıkın.

Oyun Dosyası Birleştirme ve Optimize

Oyunların düzgün çalışması için ise yapılması gerekenlerden bir diğeri ise oyun dosya optimize etmektir. Bu şekilde oyunlarınızın güç kaybı ve donma sorunlarına da çözüm bulmuş olursunuz.

 1. Oyun içindeki dosyaları değitirmeyin ve silmeyin.
 2. Klasör düzenini bozmayın.
 3. Bilgisayarınızı güncellendiği zaman yaşanabilecek sorunlar arasında dosya kaybı olur. Bu sorunu yaşarsanız güncelleme yapılan dosyayı kontrol edin yeri değişmiş ise ana klasörüne geri gönderin.
 4. Arka planda çalışan uygulamaları kapatın.
 5. Arka planda çalışan program olmaz ise FPS alma konusunda rahat hissedersiniz.

İşletim Sistemi Güncel Olmalı

Windows 10 sisteminde yer alan bazı sorunlar ve eksiklikler bulunmakta. Sistemin yeni olması diğer sistemlere göre bazı eksikliklerin olma konusunda aşırıya kaçabiliyor. Bu nedenle yapılan güncellemeler de bilgisayarınız da uyumsuzluk hatası verebilir.

Peki bu sorunu yaşamamak için ne yapmalıyım? Bunun için yapmanız gereken en önemli konu bilgisayarınız güncelleme yaptığı zaman müdahale etmeyin ve kapatmayın. Mümkün olduğunca sisteminizin güncellemesini düzgün bir biçimde yapmasını bekleyin.

CPU ve RAM Kullanımı

Sadece LoL için değil oynadığımız bir çok oyunda yaşanılan en büyük sorunlardan bir tanesi olan Cpu ve Ram kullanımının yüksek oranda olmasıdır. Oyun oynarken Cpu ve Ram kullanımının yüksek olmasının nedeni bilgisayarımızın işlemcisi ve ekran kartını yormasına neden oluyor diyebiliriz.

Bu sorunla karşılaşınca da sistem de gerçek manada bir donma ve aksama meydana gelebiliyor. Öyleyse Cpu ve Ram Kullanımı Nasıl Azaltılır? sorusunun cevabı ise oldukça basit.

Yapmanız Gerekenler;

 1. Ön bellek ve kayıt defterinizi temizleyin.
 2. Yapmanız gereken en önemli husus yukarıda bulunan LOL FPS Arttırma yazımızı kontrol edin ve FPS arttırımı yapın.

Sorunların bir bölümünü ise bu video ile izleyerek çözebilirsiniz. Eğer sorunlarınız çözüldü ise yorumlar kısmından belirtiniz. Ve diğer sorunlarınızı yazabilirsiniz.

 

LOL Bağlantı Sorunu Çözümü 2020

Bilgisayarınızda bağlantı sorunu, genellikle yaşanan bilgisayar ve lol sunucusu bağlantıları arasındaki geçişi bir hayli zorlayan bir sorundur. Bu bağlantının karşılaşılmış olmasının belli başlı belirtileri var. Bağlantı sorununun genellikle yaşandığı alanlarda yani oyun esnasında şampiyon seçimi aşamasında, oyun sırasında ve seçim esnasında bu sorunu sürekli yaşayabilirsiniz. Bu sorunu yaşamanız esnasında oyunu oynarken bir çok kesilme ile karşılaşabilirsiniz. Bu kesilmeler ile karşılaşmanız oyun içindeki konumunuzu bir hayli kötü anlamda etkilemektedir. Sizler için bu sorunun çözümünü video ve yazılı olarak anlattık. Sizler de sorunu çözüme kavuşturduysanız yorumlar kısmından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Sizin İçin Seçtik  Mount & Blade ll: Bannerlord Hata ve Çözümleri 2020

 

LOL Yeniden Bağlan Hatası Çözümü 2020

İlk olarak sık yaşamış olduğumuz kronik sorunlardan olan Yeniden bağlan hatası hakkında sizlere bu konuda yayın görülen sorunları tespit ettik ve bu sorunları madde madde sizler için sıraladık. Aşağıda görmüş olduğunuz maddeler karşılaşabileceğiniz veya karşılaştığınızda aşağıdaki çözümleri uygulamanız gerektiğini anlatmaktadır.

 • Oyun esnasında yeniden bağlantı hatası almak
 • Ekrana güvenlik duvarı hatası gelmesi
 • Sıkça yaşanan gecikme donma yaşama
 • Oyunu güncelleme sorunu
 • Giriş bilgilerinin doğru olmasına rağmen oturum açma hatası vermesi
 • PvP.net bağlantısı kesildi hatası almak
 • Oyunda seslerin ve dublaj takılması
 • Şampiyon seçim alanına girememek

Eğer bu sorunları sıkça yaşıyor ise sizler için aşağıda madde madde ve açıklamalı bir şekilde neler yapmanız gerektiğini kısaca bahsettik. Bu şekilde sorununuzu çözebilirsiniz. Ayrıca sorununuzun çözülmesi durumunda oyunu hiç bir şekilde donma almadan oynayabilirsiniz. Sizler için yazılı anlatımın dışında bu konu hakkında bir de konu sonuna yazı bırakacağız. O videoyu da izlemenizi öneririz, umarız sorunun çözümü işinize yaramıştır.

 • Sunucu Durumunu Kontrol Edin
 • Kablolu bağlantıya geçin
 • Güvenlik duvarı sorunlarını giderin
 • Güvenlik duvarını güncelleyin
 • Güvenlik duvarını kapatın
 • Windows Güvenlik Duvarı Devre Dışı Bırakmak
 • VPN ve Proxy kullanma
 • IP yenile
 • İşletim sistemini güncelle (MAC)

 

Sunucu Durumu Kontrol Etmek

Bulunduğunuz konum ile ilgili oynadığınız oyunun sunucusu da farklı olmaktadır. Veya diğer konumlar da oynamaya sahip iseniz yapmanız gereken aşağı vermiş olduğumuz linkler ile bulunduğunuz konuma göre tıklayıp Riot Games’in hazırlamış olduğu ve önerdiği çözümleri uygulayabilirsiniz.

 

Kablolu Bağlantı Kullanmak

Her zaman oynamaktan vazgeçmediğimiz artık hikaye özellikli oyunları oynamaktan sıkıldığımız ve çevrim içi oyunlara geçiş yaptığımız zamanlardayız. Yani bir çok oyuncu artık çevrim içi oyunlar oynamaktan başka bir şey yapmamakta. Bunun sonrasında oyuncuların bir çoğu diz üstü veya wifi güçlendirici ile masaüstü bilgisayarlarını çevrim içi yapmaktalar. Bu çözüm sizler için pratik ve kablolardan kurtulmak için temiz bir çözüm olsa da oyun oynamanız için oldukça sorun yaratacak bir pratik çözümdür. Sizlerin mümkün olduğunca modem bağlantınızı kablo ile yapmanızı öneririz. Böylelikle ping ve donma konusunda sorunu da büyük ölçü de çözmüş olacaksınız.

 

Güvenlik Duvarı Sorunlarını Giderin

Güvenlik duvarı sorunlarını nasıl giderilir? Bu sorunu yazı ile okumak istemeyenler için hazırlanan videoyu sizlerle paylaştık. Bu video ile sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz. Aşağıdan paylaşılan videoyu izleyebilirsiniz.

 

Güvenlik Duvarını Günllemek

Özellikle son zaman bir çok virüs program firması dünya genelinde artmaya başladı. Riot ise bir çok virüs program firması ile çalışmakta. Bu çalışmaların ışığında bir çok virüs programı da oyunun çalışma kısmında destek ve güvenlik vermektedir. Eğer sizler de herhangi bir virüs programı kullanıyorsanız veya sizler için aşağıda paylaştığımız virüs programı üreticilerinin linkleri ile virüs programlarınızı güncelleme yapmalısınız. Ayrıca aşağıda kullandığınız virüs programını sürekli güncellemeniz gerektiğini söylemeden geçmemiz doğru olmaz. Mümkün oldukça orijinal virüs programı ve güncel olarak kullanmaya devam edin.

Virüs Programı ve Güvenlik Duvarı Üreticileri Listesi:

 

Güvenlik Duvarını Kapatmak

Eğer bir risk almaksa niyetiniz ve bunu gerçek mana da göze alabiliyorsanız, sizlere riskli bir yöntemde sunabiliriz. Bu riskli yöntem yeniden bağlanma hatası sorununun da önüne geçebilecek özelliklerden birisidir. Örnek verirsek en hızlı ve en kolay yol olarak güvenlik duvarlarını bilgisayarınızdan kısa süreliğine devre dışı bırakmanız biraz risk almanızı sağlar ancak sorunun önüne geçmeniz de kısa süre de fayda sağlayan bir çözüm olarak kalacaktır.

 

Windows Güvenlik Duvarı Devre Dışı Bırakmak

Çok kısa ve hızlı bir şekilde sizlere ”Windows Güvenlik Duvarı Devre Dışı Nasıl Bırakılır ?” bu konuyu hızlıca anlattık. Sizlerde aşağıdaki maddeleri harfi harfine yaparsanız işlemi kolayca çözmüş olacaksınız.

 • Başlata tıkla.
 • Denetim masasına tıkla.
 • Sistem ve güvenlik ile devam et.
 • Windows güvenlik duvarına tıkla.
 • Windows güvenlik duvarına tıkladıktan sonra etkinleştir veya devre dışı bırak yazısına tıkla.
 • Tüm ağ bölümlerinin altında bulunan windows güvenlik duvarını devre dışını bırak yazısına tıkla.

Eğer bu uygulamaları tam anlamıyla yaptıysanız ”Windows Güvenlik Duvarı Nasıl Kapatılır ?” sorusunun cevabını bulmuş olacaksınız. Bir süreliğine böyle devam edin. Ancak daha sonra duvarı etkinleştirin bu sizin için önerilir.

 

VPN ve PROXY Kullanımı

Eğer bir vpn yada proxy kullanıyor iseniz lütfen bu konuda kullandığınız programları kaldırın. Çünkü bu ileride sizler için yaratabilecek sorunlarında önüne geçebilir. Nedeni ise bilgisayarınıza virüs girmesi oldukça kolay olabilir. Ayrıca güvenilir olmayan kullanıcılar için ise bilgisayarınız girilmesi oldukça kolay olan bir yer imkanı sağlar.

 

IP Yenileme ve DNS Sıfırlama (Windows)

IP yenileme bilmeyen oyuncularımızın ve DNS sıfırlama yapamayana windows işletim sistemine sahip oyuncularımız için bu bölüm o halde onlara gelsin. Öncelikle işlem çok basit ve nasıl yapılacağını aşağıda çok basit ve anlaşılır paylaştık. Peki bu IP yenileme ve DNS sıfırlama işlemini neden yapmalıyız? Bu sorunun cevabını ise şöyle verelim. Bu işlem bilgisayarınızın IP ve DNS bağlantılarını değiştirmesini sağlar. Yani bununla bir bakıma daha önce donmasına sebep olan bağlantınızı tazeleyip sizleri biraz olsun bu konudan uzaklaştırıp bilgisayarınızın rahatlamasını sağlamaya yaramaktadır. Bu işlem için muhakkak aşağıda ki işlemleri doğru uygulayın.

 • Windows tuşuna basın.
 • Aramaya ”cmd” yazın.
 • Komut İstemini, ”Yönetici Olarak Çalıştır” olarak açın.
 • Komut istemine ”ipconfig /release” yazın ve iki kere enter’a basın.
 • Tekrar aynı işlemi bu kez ”ipconfig /flushdns” yazarak devam edin ve iki kere enter’a basın.
 • Komut istemini kapatın ve çevrim içi olmaya çalışın.

Hepsi bu kadar eğer bu yolu izleyerek doğru bir şekilde yaparsanız, IP ve DNS yenilemesini başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız. Umarız bu yazımız da işinizi görmüştür.

 

MAC İşletim Sistemini Güncellemek

Dünya’da bir çok oyuncu bilgisayar olarak mac kullanmaktadır. Bu yazıda bir çok konuyu windows işletim sistemine sahip olan oyuncularımız için anlattık şimdi ise mac sahibi olan oyuncularımızın işini kolaylaştıracak ve bilmeyenlere ışık olacak basit bir çözümü sizlere sunacağız. Bu şekilde bilmeyenler kolaylıkla sistemlerini güncelleyip oyunlarını da sorunsuz oynama şansına sahip olabilecekler.

Sizin İçin Seçtik  Mount & Blade ll: Bannerlord Hata ve Çözümleri 2020

İşletim sistemlerine sürekli güncelleme gelmektedir. Buna windows‘ta dahil, ancak bu güncellemeleri yapmadığımız takdirde oyunlarımız sorunlu bir şekilde veya donmaya başlıyor. Bunun üzerine yapmanız gereken tek şey işletim sisteminizi sürekli güncel tutun. Size bir zararı olmayacaktır. Emin olun faydası daha çok olacaktır. Bunun nedeni ise güncellemelerin çoğu sisteminizin sorunsuz çalışması için uzantılar ve düzeltmeler sağlayarak sisteminizi rahatlatacaktır. Aşağıda bu konuyu detaylı, kısa ve basit bir şekilde anlattık. Lütfen işlemleri aksatmadan ve düzgün yapın.

 • Apple simgesine tıklayın.
 • Daha sonra ”Bu Mac Hakkında”ya (About This Mac) ‘tıkla.
 • Sonra ”Yazılım Güncellemesi…”ni (Software Update…”) seç.
 • Uygulama mağazası açılacak, OS X ve App Store‘a ait güncellemeleri kontrol edebilirsiniz buradan.
 • Eğer güncellemeler gelmiş ise yapmanız gereken tek şey, ”Hepsini Güncelle”ye tıkla. ve bu kadar.
 • İşlemleri tamamladıktan sonra mac’inizi tekrardan başlatın.

İşlemlerin hepsi bu kadardı arkadaşlar, umarız anlattığımız işlem sizleri memnun etmiştir. Bunun dışından muhakkak bu işlemi sürekli hale getirin ve kontrol edin. Böylelikle ileri ki zamanlar da hiç oyun donma sıkıntısı yaşamayacaksınız.

 

LOL DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir 2020

Genel olarak bu sorunu LoL oyuncuları için yazmış olsak da buradaki asıl amacımız genel oyuncu kitlesine de yardımcı olmak. Günümüzde bir çok oyuncu artık çevrim içi oyunlar oynamakta. Bunun üzerine bu konuların üzerine bir çok sorun yaşanmakta. Bunlardan bir tanesine örnek vermek gerekirse DNS Ayarları Değiştirme olacaktır. Hem League of Legends oyuncuları hem de genel oyuncu topluluğunun işine yarayacak bu çözümü sizler için hem yazı olarak hem de videolu anlatım olarak anlattık. Umarız bu sorunun çözümünü bilgisayarınızda çözebilirsiniz. Yazı hoşunuza gitti ise veya sorununuz çözüldü ise yorumlar kısmına bizlere görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 

DNS Nedir?

Öncelikle sizlere DNS Nedir? ve DNS Neden Değiştirilir? bu soruların nedenlerini ve bunları neden yapmalısınız hepsinden bahsedeceğiz. İlk olarak DNS değiştirmelerin başında ki ilk sebepler olarak yasaklar ve kısıtlamalar olarak bilinmektedir. Ayrıca çoğu zaman da sosyal medya da yer alan bir çok ünlü ve tanınmış kişiler de bu yasaklarla karşılaşabilmektedir. Yani bu duruma ayrım yapmadan herkesin karşılaşabilmesi bilinmelidir.

Peki DNS Nedir? DNS, ”Domain Name System” yani Türkçe anlamı ”Alan Adı Sitemi” olarak geçmektedir. Yani DNS sizlerin web siteleriniz veya oyundaki IP (İnternet Protokolü) arasındaki bağlantıyı sağlayan yardımcı aktör olarak yer almaktadır. Böylelikle çevrim içi bağlantılarınızı sağlamanız DNS ile kolaylaştırılmaktadır.

Bunun dışında hepimiz oyunlarımızı internet bağlantısına sahip olarak oyunlara bağlanıyoruz. Aldığımız internet firmalarının ise  (Superonline, TTnet, Türknet, Uydunet ve Diğerleri) her biri kendilerine ait dns’ler barındırmaktadır. Bu şekilde bizlere hizmet vermektedirler. Artık DNS Nedir? ve DNS Neden Değiştirilir?

 

En Hızlı DNS Adresleri 2020

Siz sormadan biz cevapladık ve En Hızlı DNS Ayarları Hangileri? diye merak eden oyuncularımız için aşağıda bu konudan biraz bahsettik ve en iyi üç dns adresleri sıralamasında yer alan En Hızlı DNS Adresleri olan bağlantıları ekledik.

 1. Level3 DNS (209.244.0.3 | 209.244.0.4)
 2. Open DNS (208.67.222.222 | 208.67.220.220)
 3. Google DNS (8.8.8.8 | 8.8.4.4)

Yukarıda görmüş olduğunuz DNS Ayarlarını kullanabilirsiniz böylelikle bağlantılarınızı en hızlı ayarlara taşımış olursunuz. Bu sayede keyifli oyunlara ulaşabilir ayrıca bir çok başarı da elde etmenize yardımcı olacak fikirler, çözümler arasına ekleyebilirsiniz.

 

DNS Çalışmıyor Çözümü 2020

Bilgisayarımız da bazen DNS Ayarları ile ilgili olan sorunlardan dolayı veya yasaklı olduğundan dolayı girememekteyiz. Bu tip durumlarda ise çok basit çözümler üretmeniz mümkündür. Nedeni ise artık çok rahat indirip kullanabileceğiniz bir çok VPN Uygulamaları mevcut. Bu durumda yapabileceğiniz en kolay yol budur. Peki En İyi VPN Uygulamaları Hangileri? bu sorunun cevabını aşağıdaki listeden edinebilirsiniz.

 

En İyi VPN Uygulamaları 2020

Buradan edinmiş olduğunuz bilgiler ile kullanabileceğiniz en güncel ve En Hızlı VPN Uygulamaları ile sitelere ulaşabilirsiniz. Bu sayede bir çok yasaklı siteye ve DNS bağlantınızın uyumlu olmadığı bir çok siteye erişim sağlayabilirsiniz.

Peki VPN Nedir? VPN, çok kısa anlatarak ”Virtual Private Network” Türkçe anlamıyla ”Özel Sanal Ağ” olarak kullanılmaktadır.

Sizler için hiç zorlanmayarak yazımızın içinde rahatça bulup sorununuza çözüm üretebileceğiniz bir liste hazırladık. Bu liste ile artık bir çok platformda yani Windows, Android ve iOS platformlarında kullanabileceğiniz En Hızlı VPN Uygulamaları için bir sıralamalı liste hazırladık. Bu uygulamaları direk yükleyerek hızlıca kullanabilirsiniz.

 

Google Chrome

 1. Windscribe Free VPN
 2. Just VPN Proxy
 3. iNinja Unblock VPN

Mozilla Firefox

 1. Windscribe Free VPN
 2. Browsec VPN

Windows 10 ve Diğerleri İçin

 1. Speedify VPN
 2. Astrill VPN

Android

 1. Secure Fastly VPN
 2. Opera VPN Best
 3. VPN Melon Proxy

iOS

 1. X-VPN Proxy
 2. VPN 360

 

DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir? 2020

Yukarıda sizlere bir çok örnek ve neden sonuç ilişkisi ile anlattığımız tüm konuların çözümüne geldi sıra. Burada yapacağınız olayları hem windows hem android platformu hem de ios platformu için hazırladık böylelikle iki platform kullanıcılarının da sorununa çözüm olmuş olabileceğiz. Lütfen aşağıdaki çözümlerin ve önerilerin tamamını eksiksiz yapın. Sonuçlarınız hakkında yorumlara görüşlerinizi iletmeyi de unutmayın.

Windows DNS Ayarları Değiştirme 2020

Burada görmüş olduğunuz tüm ayarları eksiksiz bir şekilde yapmanız önerilir.

 • Denetim masasını açın.
 • Ağ durumunu ve görevleri görüntüle işaretine tıklayın.
 • Mevcut ağ bağlantınızın üzerine tıklayın.
 • Özellikler işaretine tıklayın.
 • İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) işaretini seçin.
 • Daha sonra Özellikler butonuna tıklayın.
 • Yeni DNS adresini girin. Tamam’a tıklayın.
 • Açılan DNS’ler listesinden bir seçim yapın.

Windows için yapılması gerekenlerin hepsi bu kadar dilerseniz aşağıda bulunan video ile de sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

 

 

iOS DNS Ayarları Değiştirme 2020

Merak etmeyin iOS kullanıcıları sizleri de unutmadık. Ancak burada görmüş olduğunuz tüm ayarları eksiksiz bir şekilde yapmanız önerilir. Ve bu bölüm Windows’a göre oldukça kolay.

 • Ayarlar bölümünden Wi-Fi ayarları menüsüne gelin.
 • Bağlı olduğunuzun ağın yanındaki ok simgesine tıklayın.
 • DNS alanına dokunun.
 • Kullanmak istediğiniz DNS sunucularını girin.

Bu işlemde bu kadar ancak yazı ile çözemeyenler için aşağıdaki video ile izleyerek çözebilirsiniz.

 

Android DNS Ayarları Değiştirme 2020

Yukarıdaki işlemlerin dışında bu işlemi telefonlarınızdan da yapabilirsiniz. Android ve iPhone kullanıcılarımız aşağıdaki yazı ve videolar ile DNS Ayarlarını rahatlıkla değiştirebilirler. Ancak aşağıdaki bilgileri eksiksiz yapmanız önerilir.

 • Wi-Fi bağlantı listesini açın.
 • İnternet simgesine uzun süre basılı tutun.
 • Daha sonra “Gelişmiş ayarları göster” seçeneğine dokunun.
 • IP ayarları bölümünden kullanmak istediğiniz DNS sunucularından birini girerek değişikliği tamamlayın.

Bu işlemde bu kadar basitti. iPhone kullanıcıları için aşağıdaki video ile destek vermeyi de unutmadık. Sizlerde bu çözümü aşağıdaki video ile çözümleyebilirsiniz.

 

Bu şekilde yukarıda görmüş olduğunuz programları indirerek sahip olduğunuz platforma göre kullanabilirsiniz. Üstelik bu programların bir çok kişi tarafından kullanıldığını bildirmek isteriz.

Sizlere yazımızın başında bahsetmiş olduğumuz konumuzu hem yazı olarak hem de videolu anlatım olarak sizlere anlatacağımızı bildirmiştik. Yazımızın artık sonuna geldik. Eğer yazı olarak anlayamayan veya videolu anlatımları seven oyuncularımız için aşağıya videolu anlatımını da bıraktık. İyi seyirler.

 

 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın