Kolay Kredi Veren Bankalar

kolay-kredi-veren-bankalar

Kredi notu önemli bir hale gelmiştir. Bankalar kredi verirken, kredi notunu doğrudan ele alırlar. Kredi notunu yükseltmek için ise, düzenli olarak ödemelerinizi yapmalısınız.

Para yatırıp, para çekmek de kredi notunu yükseltir. Şimdi kredi konusunda rahat bir şekilde anlaşabileceğiniz bankaları sizinle paylaşacağız. Garanti Bankası, Halk Bankası ve Yapıkredi Bankası olarak söyleyebiliriz. Bu bankaların faiz oranlarını takip etmelisiniz, faiz oranları düşüp yükselebilir. Sürekli takipte kalmanız bu açıdan çok önemlidir. İnternet üzerinden bir mesajla kredi çekmenizde mümkündür. Enpara.com bu açıdan müşterilerine birçok ayrıcalık tanımaktadır. Kefil şartı aranmadan kolayca kredi alabilirsiniz, ancak kredi limiti çok fazla değildir.  Bunlara ek olarak CEPTETEB’de internet üzerinden kolayca kredi çekebileceğiniz bir banka konumundadır. Kefil istenmez ve en önemlisi ise dosya masraflarının olmaması. İnternet üzerinden bankaların dikkat ettiği tek husus ise gelir düzeyinizdir, düzenli geliriniz varsa krediniz onaylanacaktır.  Faiz oranları sürekli olarak değişeceği için internet üzerinden de olsa bunları takip edin.

Ek Hesap Nedir?

Ek hesap, bankada bulunan vadesiz mevduat hesabınıza eklenecek tutarı ifade eder.Bunu örnek ile açıklayacak olursak, herhangi bir bankada vadesiz mevduat hesabınız olsun ve acil para sıkıntı yaşıyorsunuz. Bu durumda bankadan ek hesap isteme gibi bir hakka sahip olursunuz. Banka kredi notunuza bakarak, ek hesap talebinizi değerlendirir ve sonunda size dönüş yapar. Ek hesap kullanırken birbirinden farklı yollar vardır, bankalarının size sunduğu seçenekleri düşünerek hareket etmelisiniz.

Avans Hesap, nakit avans, kredili mevduat hesabı gibi size seçenekler sunar. Bunun dışında taksitli nakit avans seçeneğinde duran bankalarda vardır. Hangisini seçmeniz konusunda yeterli bir araştırma yapmalısınız, çünkü her hesabın kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Örnek olarak verecek olursak taksitli nakit aldığınızda normal nakit avansa göre daha fazla faiz ödersiniz.

Bu durumları göz önünde bulundurmalısınız. Ek hesap açıldığında bu limiti hemen kullanabilirsiniz, ancak bu aldığınız limit ödeyemediğinizde ise birçok olumsuz durumla karşılaşabilirsiniz. Ek hesabınıza bankanın daha önceden belirlediği faiz eklenir ve gecikme faizi sürekli olarak diğer aylarda kendisini yeniler. Kredi notunuzun düşmesi ise olasıdır. Ek hesap kullanırken bu durumları göz arda etmeyin. Bunun dışında neredeyse bütün bankalarda ek hesap isteme olanağına sahipsiniz. İnternet üzerinden bankalarda ise bu durum geçerli olmayabilir. Sizin için en uygun ek hesabı belirleyin ve banka ile ondan sonra iletişime geçin.

Sizin İçin Seçtik  Azar Benzeri Uygulamalar

İhtiyaç Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Banka ve finans sektörünün global olarak geliştiği bir dönemde ihtiyaç kredisi merak konusudur. Acil olarak para ihtiyacınız olabilir; bunu eş, dost veya akrabadan telafi edemediğinizde bankalara başvurusunuz. Bankaların hepsi ihtiyaç kredisi vermektedir, internet üzerinden bankalarda buna dâhildir.

ihtiyac-kredisi-veren-bankalar

Bankalar neye göre ihtiyaç kredisi verir? Sorusuna cevap verecek olursak, birçok durumu göz önünde bulundur. Bunlardan bir tanesi kredi notudur. Notunuz eğer düşük ise banka size ihtiyaç kredisi vermez. Kredi notunu yükseltmeniz için ödemelerinizi zamanında ve düzenli bir şekilde yapmalısınız. Bunlara ek olarak bankalar kişilerden gelir belgesi isteyebilir. Gelir belgesi düzenli olarak çalışıp çalışmadığınızı kontrol etmek amacıyladır. Geliriniz sürekli ise ihtiyaç kredisi çıkma olasılığı çok yüksektir.

İhtiyaç kredisi çekerken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Her bankanın faiz oranı aynı olmaz ve değişiklik göstermesi normaldir. İhtiyaç kredisi çekerken bu durumları göz önünde tutmalısınız. Düşük faizli yerleri araştırmak son derece mantıklıdır. Bunların dışında ödeme planını ayarlamalısınız, ödeme işlemini aksatırsanız kredinize faiz farkının eklenmesi olasıdır.

İhtiyaç kredisi için bankalara bizzat başvuru yapmalısınız, gerekli evrakları bankaya teslim ettiğinizde krediniz 3-4 gün içerinde işleme girer ve paranız teslim edilir. İnternet üzerinde bulanan bankalardan kredi çekmek istiyorsanız, evrak işi ile uğraşmazsınız. Sadece mesaj yolu ile işlemi başlatırsınız, banka gerekli incelemeleri yaptıktan sonra onaylanıp onaylanmadığını size bildirir.

İhtiyaç Kredisi mi? Nakit Avans mı?

Herkesin merak ettiği bir konu üzerinde duracağız. Acil paraya ihtiyacınız olduğunda nakit avans mı yoksa ihtiyaç kredisi kullanmanız durumu. Aslında iki türün kendilerine oranla avantaj ve dezavantajları vardır, bunları analiz etmeli ve bu durumdan gerekli sonucu çıkarmalısınız. Öncelikle bankalar artık bu tarz kredi ve nakit avansları kolay vermektedir. Sizi kefil ya da bunun gibi durumların içine kesinlikle sokmaz. Sadece gelir belgesi tarzında bazı evrakları isteyebilirler.

Sizin İçin Seçtik  Tinder Benzeri Uygulamalar

Şimdi nakit avans mı daha avantajlı yoksa ihtiyaç kredisi mi? Bu konu üzerinde duralım. Yaptığımız araştırmalar ve yorumlarımıza göre ihtiyaç kredisi kesinlikle daha avantajlıdır. İhtiyaç kredisini çektiğiniz zaman faiz oranları daha düşük olur, sebebi ise ek olarak çekmenizdir. Belli bir ödeme planı olur ve siz sadece buna bağlı kalırsınız. Bu açıdan düşündüğümüzde planlı ve aralıklı olarak ödeme sizin avantajınıza gelir. Nakit avans ise, ihtiyaç kredisinden daha da farklıdır. Belli hesabınız olur ve o hesabınız üzerinden talep edersiniz. Ödeme planı olmaz, çünkü nakit avans çektiğinizde diğer ayın sonuna kadar ödenmek zorunda kalırsınız. Faiz oranı ise biraz yüksek olabilir, bundan daha önemli olanı ise eğer nakit avans çekip ödeme yapmazsanız yaşanır. Ödeme yapmadığınız için nakit avans özelliğiniz kapanır ve çektiğiniz parayı gecikmiş faizi ile birlikte ödersiniz.

Yapmış olduğumuz bu açıklamaları mantıklı bir şekilde okuduğunuzda İhtiyaç kredisi sizin de kafanıza yatacaktır. Nakit avans faiz oranları ile çekeceğiniz ihtiyaç kredisi faiz oranlarını karşılaştırmalısınız.

Kadın Girişimcilere Destek Kredisi

Çalışma hayatına karılan ve sürekli olarak gelişmeye açık kadınlar için farklı farklı projeler çıkmaktadır. Bir bayan kendi işletmesini kurup, kendi kendinin patronu olamaz mı? Bu tabi ki mümkündür, artık bayanlar kendi işletmesini kurabilmesi için birçok olanaklara sahiptir. Bankalar artık girişimci kadınlara kredi vermektedir, kredi alırken dikkat edilmesi gereken birçok şey olduğunu belirteceğiz. Ancak daha önemlisi günümüzde birçok kadın girişimci bu kredileri alarak çok başarılı yerlere gelmiş olmasıdır. Yeni girişimciler için bu durum daha da özgüven aşılamaktadır, kendinden öncekilere bakarak ilham kaynağı alan kadınların sayısı da sürekli artışta.

Bankalar normalde üniversite mezunu ya da herhangi bir mesleği olmayanlara karşı çok fazla kredi vermemektedir. Fakat bu durum gerekli donanım sayesinde ortadan kalkabilir. Kendi işletmenizde iyi olduğunu düşünüyorsanız, bankalardan yaklaşık olarak 50 bin TL kredi alabilirsiniz. Krediler genelde bu seviyededir, düşmeler ve yükselmeler illa ki olacaktır. Bazı bankalar 30 bin TL verirken bazıları ise 60 bin TL verebilir. Bankaların kredi vermesi için girişimcinin kadın olması gerekiyor, sorumluluk kısmen bayanda olmalı ve işletmede çalışan kişi sayısı kesinlikle 50’yi geçmemelidir.

Sizin İçin Seçtik  Erkeğe Hediye Fikirleri

Kredi alırken iyi hesap etmelisiniz, ödeme planını düzenli olarak çıkartıp buna göre gelir ve giderlerinizi ayarlamalısınız. Kredi çekerken bütün bankaları araştırmanızı öneririz, faiz oranları bankalardan bankalara değiştiği için bu durumu lehinize döndürmelisiniz.

Kobi Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır?

Ticaret ve ekonomi artık küresel açıdan son derece gelişmiştir. Banka ve finans sektörü sonu olmayan bir şekilde ilerleme kaydetme durumuna yönelmiştir. Kredi bankaların olmazsa olmazıdır, insanlar için de geçerli bu durum. Artık kredi çekmek ve bu krediyi harcamak bizim için normal bir olay olmuştur. Bankalarda bu tarzda birçok avantajlı paketler çıkartarak insanları buraya çekmiş bulunuyor. Şimdi ise, KOBİ kredisinin ne olduğu üzerinde duracağız.

Kobi, orta veya büyük işletmelere verilen genel bir isimdir. Bu işletmeler varlıklarını sürdürmek ve daha da gelişmek için zamanla krediye ihtiyaç duyabilirler. Bu krediyi de tabi ki bankalar karşılayacaktır. Bu durum son derece normaldir, bizim burada görmemiz gereken olgu ise bambaşkadır. KOBİ’ye verilen kredi ile normal vatandaşa verilen kredi aynı mıdır? İşte bu soru genel olarak olayı çözümlüyor.

Vatandaşa verilen krediler faiz oranı açısından daha da yüksek olur. Vatandaş işini hallettikten sonra bunu öder ve sistem bu şekilde kendini yeniler. KOBİ’lerde durum daha da farklıdır, çekilecek kredi miktarı yüksek olduğu için bankalar daha düşük faiz oranı kullanabilir. Para kazanma amacı güttüğü için ticari işletmeler kendilerine en uygun krediyi almak isteyeceklerdir. Bankalarda bu durumun farkında olduğu için onlara kredi yönünden birçok avantaj sağlaması normaldir. KOBİ kredisi almak için bankanızla iletişime geçip, işletme sahibi olarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka da durumunuzu inceledikten sonra size gerekli açıklamayı yapar ve kredi durumunu size bildirir. Faiz oranlarını iyi araştırmanızı ve bütün bankalar arasında kıyaslama yapmanızı tavsiye ederim.

Sizde konumuzu beğendiyseniz yorum yapmayı ve aşağıdaki diğer yazılarımızı da incelemeyi unutmayın.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir