Koç Burcu Kadını Özellikleri

Koç Burcu Kadını Özellikleri

Burçlar arasında ilk burç olarak karşımıza çıkar Koç. Koç burcu kadını bu anlamda çeşitli özellikleri bünyesinde buldurur. Koç burcu kadını özellikleri arasında ilk göze çarpan ayırt edici özellik her konuda ‘’ben’’ diye çıkışmaları olmaktadır. Ego durumları oldukça gelişmiştir. İş, arkadaşlık herhangi bir olay karşısında kendilerini ön plana atarak kanıtlama çabasına girerler. Ancak bu kanıtlama çabası etraftan övgüler almak adına yaptıkları bir durum da değildir. Hatta aksine çevresinden aldığı övgüler sonucunda bile kendilerini sürekli olarak eksik hissetmeye devam ederler. Onlar için tamamlanmış bir durum yoktur bu bir süreçtir. Süreç içerisinde sürekli gelişmek esastır.

Koç Burcu Kadını Özellikleri
Koç Burcu Kadını Özellikleri

Koç burcu kadını bu anlamda hayatı içerisinde hep bir adım önde olmayı hedefleyerek ilerlemektedir. Bir adım önde olmasını sağlayacak olan ise kişisel gelişimi olmaktadır. Etrafta izlediği herhangi bir durumdan, bir kitaptan bir köşeden bilgilenmeye çalışır. Koç burcu kadını özellikleri arasında bunu destekleyici olarak da yaratıcı olmaları bulunmaktadır. Edindikleri bilgileri düz bir şekilde kullanmak yerine yaratıcılıkları ile harmanlayarak farklı bir durum oluşturmayı hedeflerler. Bu sayede çevrelerinde kendilerine dair düşünceleri daha iyi bir konuma getirirler. Ancak bu kendilerine hiçbir zaman yetecek bir unsur olmaz. Gelişim konusu onlar için asla son bulmaz bir durum olmaktadır. Hayatları bunun çevresinde kurulu olmaktadır.

Koç Burcu Kadını Arkadaşlık İlişkileri

Koç burçları arkadaşlık konusuna özel bir önem verirler. Onlar hayatlarının çoğu zaman diliminde yalnız kalmak yerine kalabalık bir çevreyi tercih edebilirler. Bu noktada çevresinde bulunduracağı arkadaşları da özenle seçmek önemlidir. Kendi yapılarına uygun kafa uyuşması sağlayacak insanlar önemlidir. Ancak bunun dışında kimi zaman kendisine zıt karakterde insanlar da bulundururlar. Bunun temel sebebine bakıldığında daha anlaşılır olmaktadır. Yazımızın önceki kısmında da bahsettiğimiz üzere bilgilenmeyi, gelişimi önemseyen koç burcu kadınları bu gelişimi çevresindekilerden de sağlar. Farklı karaktere sahip insanlar kendilerine katacak bilginin çeşitliliğini de arttırmaktadır. Bu anlamda birbirinden tamamen farklı ve zıt karakterleri çevresinde bulmak mümkün olmaktadır.

Sizin İçin Seçtik  Aslan Burcu Kadını Özellikleri
Koç Burcu Kadını Arkadaşlık İlişkileri
Koç Burcu Kadını Arkadaşlık İlişkileri

Koç Burcu Hangi Tip Erkekten Hoşlanır

Koç burcu kadını özellikleri arasında bir diğer tanımlayıcı unsur ise kıskançlık olmaktadır. Diğer birçok kadında bulunabilecek olan bu özellik koç burcu kadınlarında biraz daha farklı ve fazla görülebilmektedir. Hatta koç burcu kadınlarında bu konuda bir tereddüt de söz konusudur. Kimi zaman deli gibi kıskanabildikleri gibi kimi zaman hiçbir kıskançlık duygusu beslemezler. Karşısındaki erkekte:

  • Kıskançlığını idare edebilecek,
  • Kendisini sahiplenebilecek,
  • Himayeci,
  • Korumacı yanını ortaya çıkaracak özellikler arar.

Bu tarz bir erkek bulduğunda onunla ileriye dönük planlara dalabilir. Ve çok az insan için özgürlüğünden fedakârlık edebilir. Ancak bunun yanı sıra birden fazla flörtü de bulunması olasılıklar arasında yer alır.

Koç Burcu Hangi Tip Erkekten Hoşlanır
Koç Burcu Hangi Tip Erkekten Hoşlanır

Koç Burcu Kadını İş Hayatı

Koç burcu kadınları oldukça yardımseverdir. Çevresinde bulunan tanıdık tanımadık fark etmeksizin yardıma koşar. Adeta iyilik melekleridir onlar. Bu kadar yardımsever olmaları onların iş birliği gerektiren ortamlarda ve iş hayatında bulunmalarını kolaylaştırır. Bununla birlikte bir koç burcu kadını asla durmak bilmez. Sürekli kendini geliştirir ve elindeki ile yetinmez. Özel sektör bu anlamda koç burcu kadını için tam uygun alandır. Sürekli çabalayan elde etmek için kovalayan bir koç kadını burada kendini oldukça net bir şekilde yansıtabilir. Çalıştığı işte bu noktada sürekli övgü alabilir ve işini geliştirebilir. Ancak koç kadınları aldıkları övgüler hoşuna gitse de buna kapılacak bir burç asla değildir. Sürekli olarak daha iyisi olması adına çabalar.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir