Kitap Tutkusu Olan Kişiler İçin 10 Mobil Uygulama

Kitap Uygulamaları

Günümüz teknolojisinde akıllı cep telefonlarının yeri neredeyse bilgisayarların bile önüne geçmiş durumda, artık kullanıcılar akıllı telefonlarıyla aradığı bilgiye hızlı ve kolay şekilde ulaşabilmekte. Ülkemizde ve tüm Dünya’da hızlıca yayılan bu teknoloji kitap sever kişileri bile şimdiden etkisi altına almış halde. Enpatika Ailesi olarak sizler için GooglePlay ve App Store dan kolayca indirebileceğiniz en iyi 10 Kitap uygulamasını derledik.

1:  E- Kütüphanem

E kitap okuyucusu özelliğine sahip muazzam bir telefon uygulaması olan e- kütüphanem ile dilediğiniz kitabı satın alabilirsiniz. Bu uygulama sayesin de istediğiniz yerde kitap okuyabilirsiniz.

2: Yazar Takibi

Yazar takibi uygulaması ile istediğiniz ve sevdiğiniz yazarların yazılarını takip ederek okuyabilirsiniz. Uygulama üzerinden takibe aldığınız yazarların yazılarını istediğiniz zaman okuyabilirsiniz.

3: Sahaf

Kitap okumayı sevenler ve kütüphanesini genişletmek isteyenler için en iyi kitap uygulamaları arasında yer alan sahaf ile 2.el kitap alışı ve satışı yapabilirsiniz.

4: Kütüphanem

Oldukça kullanışlı olan bu uygulama ile elinizde ki kitapları görüntüleyebilirsiniz. Kitapların barkodlarını tanıtarak kütüphanem uygulamasına kaydedebilir ve okumadığınız kitapların listesini çıkartabilirsiniz.

5: Wattpad

Uygulamada yer alan birbirinden farklı binlerce kitap arasından seçim yaparak istediklerinizi ücretsiz olarak okuyabilirsiniz. Kitap uygulamaları arasın da en sevilenlerin başında gelen uygulama ile 24 farklı dilde istediğiniz kitabı okuyabilirsiniz.

6: Aldiko

Kullanışlı bir e- kitap uygulaması olan Aldiko ile kitap okurken istediğiniz yazı tipini, rengini ve hatta arka planı seçebilirsiniz. Kullanışlı bir uygulama olması sebebiyle oldukça sevilen uygulama ile ücretsiz kitap seçerek okumaya başlayabilirsiniz. Binlerce ücretsiz kitap seçeneğine sahip olduğu için kitap uygulamaları arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Sizin İçin Seçtik  Dünyanın En Pahalı 10 Kitabı

7: Fbreader

Uygulamayı seçimleriniz ile özelleştirerek kullanabilir 14 farklı dil seçeneğinden istediğinizi kolaylıkla seçebilirsiniz. Okuduğunuz kitabı ve sayfa sayısını kaydederek sizlere kolaylık sağlayan uygulama gece modu özelliğine de sahip.

8: Kobo

Dünya üzerinde en sevilen kitap uygulamaları arasında yerini almış kobo bir e- kitap uygulaması özelliği göstermektedir. Bulunduğunuz her ortamda kitap okumanıza yardımcı olan uygulama ile kitap okumanın tadını çıkarabilirsiniz. Seçtiğiniz ekran parlaklığı ve kelime boyutu ile uygulamayı özelleştirebilirsiniz.

9: Moon Reader

42 farklı dil desteği ile hizmet veren uygulama gece ve gündüz modlarını ayırması ile biliniyor. Göz sağlığını korumak amacıyla yapılan bu uygulama ile kitap okuyabilir ve kaldığınız sayfayı kaydedebilirsiniz.

10: Bluefire

Birçok e-kitap uygulaması ile aynı mantığa sahip olan uygulama satın alma seçeneğini de içerisin de barındırıyor. İstediğiniz kitabı satın alarak okuyabilir istediğiniz yerleri metin vurgusu ile kesebilir ve kaydedebilirsiniz.

Bir önceki yazımızda sizlerle Ölmeden önce okunması gereken 7 Kitap konusunu paylaşmıştık, yazılarımızdan ilk siz haberdar olmak isterseniz bizi Twitter ve Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir