Huawei P30 Pro Özellikleri

Huawei P30 Pro Özellikleri

Huawei P30 Pro Özellikleri

Son yıllarda piyasaya çıkardığı cihazlar ile teknoloji devi şirketlerin gözünü korkutan Huawei, yepyeni bir akıllı telefon ile teknoloji severlerin yine gönlünü fethedecek gibi gözüküyor. Rakiplerine oranla daha iyi özeliklere sahip cihazları daha uygun fiyatlar ile sunan markanın bu son cihazı uzun zamandır bekleniyordu. Huawei P30 Pro özellikleri ile beklentileri fazlası ile karşılamıştır. Birbirinden önemli ve bir cihazda isteyeceğiniz birçok özellik ile cihaz beklentileri fazlası ile karşılamaktadır. Yazımızda cihazın önemli özelliklerinden ve genel olarak merak ettiğiniz tüm ayrıntılardan bahsetmek istiyoruz. Kafanızda cihaz ile ilgili herhangi bir soru işareti ve aklınıza takılan bir şey olmasını istemiyoruz bu sebeple ayrıntılı olarak bilgi vermek istiyoruz.

 

 

Huawei P30 Pro Fiyat

Huawei P30 Pro Fiyatı 2,500₺ – 6900₺ arasında değişmektedir. En az sistem özelliklerinden, en yüksek sistem gereksinimlerine göre fiyat değişkenlik göstermektedir. En çok tercih edilen özellik ve fiyat ise 3500₺ civarıdır.

 

 

Huawei P30 Pro Kullanıcılar İçin Neler Sunuyor?

Huawei birçok açıdan kullanıcılarına önemli yenilikler sunan bir teknoloji şirketidir. Son yıllarda özellikle yapmış olduğu çalışmalar ve üretimler ile adından söz ettirmektedir. Markanın her geçen gün bünyesine katmış olduğu önemli cihazlar bulunmaktadır. Huawei P30 Pro da bunlardan yalnızca biridir. Huawei P30 Pro Özellikleri en fazla merak edilen cihazlardan biridir. Bu konuda genel olarak anlatmak istediğimiz ve bilmeniz gereken birçok önemli özellik bulunmaktadır. Şöyle ki;

  • Öncelikle cihaz Mate 20 serisinde olduğu gibi, sekiz çekirdekli kirin 980 kullanılarak üretilmiştir. Bu sebeple tartışılmaz bir güce sahiptir. Bu özellik cihazın hızını ve çalışma kapasitesini belirlemektedir.
  • Telefonun normal çalışma hızını belirleyen çekirdek ayrı, müzik dinleme gibi özelliklerini kullanmak için yararlandığı çekirdek ayrıdır.
  • Ram kapasitesi ve depolama için iki seçenek sunulmaktadır. Bunlardan birisi 6 GB Ram ve 128 GB depolama alanı ve diğeri de 8 GB RAM ve 256/512 GB depolama alanıdır. Ne yazık ki ülkemizde satışa sunulacak olan şuan için, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı olan seçenektir.
  • Cihazın ekran özellikleri, 6.47 inç büyüklüğünde bir ekran kapasitesine sahip OLED ekrana sahiptir.
  • Telefonda parmak izi özelliği ve ön kamera üzerinde bulunan bir çene çentiği vardır.
  • Huawei P30 Pro Özellikleri arasında en çok dikkat çeken ayrıntı, kamera özellikleridir. Arka kamerası 40 Megapiksel çözünürlüğe sahiptir. Ayrıca 20 Megapiksel çözünürlüğe sahip başka bir kamera ve 8 Megapiksel çözünürlüğe sahip bir başka önemli kamerası bulunmaktadır. Bunlar yalnızca arkada bulunan kameralar olmakta çünkü cihazın birde 30 Megapiksel çözünürlüğe sahip ön kamerası bulunmaktadır. Kısacası bu akıllı telefon ile kötü görüntü elde etmeniz neredeyse imkânsızdır.
  • Yüksek kapasiteye sahip bataryası, gelişmiş bağlantı seçenekleri ile cihaz birçok işlemi yapmanıza olanak sağlamaktadır. Cihazın fiyatı şuan için 7200 TL gibi bir fiyata düşünülmektedir. Cihaz ile aynı kulvarda olan ve daha özelliğe sahip olan cihazların daha yüksek ücretler ile satıldığını düşünürsek, bu rakam son derece doğru olmaktadır.
Sizin İçin Seçtik  Kitap Tutkusu Olan Kişiler İçin 10 Mobil Uygulama

 

Editörün Önerisi: PUBG Mobile Lite Sistem Gereksinimleri


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir