Hayallerinizin Hayatını Popmundo ile Yaşayın

Hayallerinizin Hayatını Popmundo ile Yaşayın

Tüm okur ve oyuncu arkadaşlara merhabalar! Bugün sizlere browser üzerinden oynanan bir oyunda nasıl popüler bir yıldıza dönüşeceğinizi anlatacağım. Kulağınızı bana verin anlattıklarımın başınızı döndüreceğine eminim. Bu oyunu oynamak bilgisayarınıza, notebook’unuza ya da mobil kullanıcılar için telefonunuza herhangi bir şey indirmeniz gerekmiyor. Sadece internete bağlanacağınız bir tarayıcıyı açıp, www.popmundo.com sitesine girip üyelik alarak sıradışı maceralara atılabilirsiniz. Hep beraber oyunu tanıyalım.

Popmundo, iki İsveçli arkadaşın 2004 yılında çıkarttığı, browser üzerinden oynanan bir rol yapma oyunudur. Oyunun içeriğinde aklınıza gelebilecek her türlü şey mevcuttur. Birçok meslek grubundan tutun, starlığa giden bu yolda siz de bir bilet almayı unutmayın. Peki, Popmundo oynayarak neler yapabiliriz diye merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

 

Hayallerinizin Hayatını Popmundo ile Yaşayın

 

İlk oyuna girdiğimizde karakterimizi seçmek üzere, tüm diğer karakterleri yöneteceğiniz bir ekranla karşılaşıyorsunuz. Birden fazla karakteriniz olabilir. Bir kuklacısınız ve sizin gibi oynayan binlerce oyuncu var. Oyundaki temel amacımız bir star olmaya çalışmak, tamamen müzik endüstrisi üzerine kurulmuş gibi görünse de içerisinde başka bir sürü maceraya kapılarını açmıştır. Gerçek hayatta yapmak istediğiniz fakat yapamadığınız her şey burada mevcut hatta daha fazlası var bile diyebiliriz.

Bilgisayarın başında ister çalışırken isterseniz arkadaşlarınızla dışarıda sohbet ederken bile oyunu rahatlıkla oynayacağınız bir tarayıcı oyunundan bahsediyorum. Üstelik her şey çok kolay. Gelin hep beraber daha fazlasını görelim.

 

Popmunda Oyunu

 

Müziğin Kraliçesi Olmaya Hazır Mısınız?

Popmundo’nun ana tabanını aslında müzik oluşturuyor. Yani bir müzik endüstrisi üzerine kurulmuş fakat içerisinde sınırsız bir yaşam bulunuyor. Gözlerinizi mavi dünyaya açtığınız anda yazılmış iki adet şarkı ve sizlerle tanışmayı bekleyen yüzlerce kişiden oluşmuş iki adet konserle birlikte ilk sahne deneyiminizi yaşarsınız. Sonrasında güzel bir single çalışması ve ardından gelecek albüm ile de kariyer adımlarını atmış olursunuz. Asıl çekişme, müzik türünüze karar verdikten sonra kendinizi geliştirip listelerin bir numaralı sanatçısı olmaya çalıştığınız anda başlıyor. İşte o zaman gözünüzü bürümüş hırsla, ortalığı kasıp kavurabiliyorsunuz. Üstelik her şey çok kolay.

 

Sizin İçin Seçtik  FIFA 20 En İyi 100 Oyuncu Listesi [94 Overall]

3 Deneyim Puanı Kazandım!

Haftanın her günü dükkânlardan satın alacağınız rubik küpleriniz, Dünya Ticaret Forumu’ndan satın alacağınız sırlar kitabı ya da haiku okumak gibi eylemlerle haftada üç deneyim puanı kazanıp hızlıca karakterinizi geliştirebilirsiniz. Sadece bunlarla sınırlı değil! Haftanın her günü konser verip, şarkılarınızı kayıt stüdyosunda kaydetmeyi unutmayın. 

 

Kazandığım Deneyim Puanlarını Ne Yapacağım?

İşte çoğu kişinin bilmediği bir durumla karşı karşıyayız. Eğer söylediklerime iyi kulak verirseniz kesinlikle kısa sürede hızlıca gelişim göstereceksiniz ve bir yıldız olabileceksiniz. Oyuna ilk başladığınız günlerde sizlere toplamda 100 deneyim puanı verilecek. Bu deneyim puanlarının hepsi bir çırpıda sizin olmuyor. Bu yüzden her gün neredeyse 4 deneyim puanı ile öncelikle sırasıyla zekânızı müzik kabiliyetinizi ve dış görünüş, çekicilik şeklinde diğer özelliklerinizi geliştirebilirsiniz. Sesiniz ilk aşamada çok kötü görünse de üzülmeyin, sadece sabırla ilerlemeye devam edin!

 

Browser Oyunu Popmunda

 

Fantastik Maceralar

Görmüş olduğunuz görselde bulunan benim oyun içerisinde kazanmış olduğum başarılarımdan küçük bir görüntü. Siz de en iyisi almak için daha iyi şeyler başarabilirsiniz. Kontrol tamamen sizin elinizde. 

Elbette her şeyin sınırsız olduğu bir dünyada macerasız olmaz değil mi, sevgili okur? Tromso’da bulunan denizaltına binip, Atlantis adasına giden harika bir macera sizi bekliyor. Üstelik oldukça eğlenceli. Elbette bu maceranın sonunda sizleri bekleyen güzel ödüller de cabası. Fakat maceralar bununla sınırlı değil.

Los Angeles şehrinde sizleri Mars’a bekliyoruz. Kristallerin ardında geçen devasa yolculuk ve yaklaşık on gün süren eğlenceli mi eğlenceli harika bir maceradan söz ediyorum. Her ne kadar biraz süreç uzun gibi görünse bile oldukça eğleneceksiniz. İçeride maymunlarla verilen küçük savaş ve yeni dostluklar edinebileceğiniz güzel bir macera.

 

Pek yakında dünyamıza eklenen bir diğer özellik ise Yangın Kulesi! Burada da eşsiz bir macera sizi bekliyor olacak. Akıbetini hala tüm Popmundo halkı keşfetmeye devam ediyor. Sizler de bu maceranın bir parçası olmak isterseniz, elinizi çabuk tutun derim.

 

Sizin İçin Seçtik  Assassin's Creed Valhalla Çıkış Tarihi Yanlışlıkla Sızdırıldı

Zombilerle Uykusuz Geceler

Fantastik maceralardan devam edecek olursak, bir de başlıktan da anlaşılacağı üzerine takvimlerin 28. günü gösterdiğinde tüm Popalemin nefeslerini tutup, çiftlerini ve sandıklarını hazır beklediği ZOMBİ GÜNLERİ sizleri bekliyor. Her yıl güncellenen sıralamada devasa bir kapışma var. 128 bin zombi haklamaya çalışan tüm Popmundo kullanıcıları o gün zombileri haklamak için birbirleriyle yarışıyorlar. Üstelik bu macerayı çok seveceğinize eminim. Burada da yeni insanlarla tanışıp kaynaşabilirsiniz. Belki birine yardım ederken, kendinize bir sevgili bile bulabilirsiniz. 

 
Browser Oyunu Popmunda

Bu Müthiş Oyunu Kimler Yarattı?

Yıllardır oyunun devamlılığını sağlayan oyun geliştiricilere, kıdemli moderatörlere, baş gözcüye, tercümanlara, Insider Dergisi editörlerine ve her türlü sorunlarımızla baş etmemizi sağlayan camia temsilcilerimie çok teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Tamamıyla Türkçe

Popmundo, 25 dil aracılığıyla bizlere sunulmuştur. Çeviriler, oyun içerisindeki gönüllü çevirmenler tarafından yapılır ve her kullanıcının kendi anadilinde oynayarak oyundan maksimum keyif alması amaçlanır. Türkçe de oyunun sahip olduğu ve daima aktif olarak çevrilen dillerden biridir. Fakat bunun yanında Almanca, İngilizce, Yunanca gibi bilumum dil seçenekleriyle de oynamak tamamen size kalmış.

 

Bir Popmundo Haftası

Bir Popmundo haftasında yapabileceğiniz birkaç şey… Tabii sadece bunlarla sınırlı olmadığını unutmayın!

 

Browser Oyunu Popmunda

 

Vazgeçilmez Politika Deneyimi

Yapabilecekleriniz sadece bunlarla sınırlı değil. Popmundo evreninde toplamda 49 şehir bulunmaktadır ve bu şehirlerin her birinin birer valisi bulunuyor. Eğer kendinizde bir lider gücü olduğunu düşünüyorsanız bir şehrin valisi, emniyet müdürü ya da defterdarı olabilirsiniz. Sokaklarda seçim konuşmanızı bekleyen, kafa tutulmayı bekleyen yeni yasalar için buyurun sizi buradan alalım. Politika tam da size göre olsa gerek.

 

Ben Kimim?

Geldik yazımızın sonuna arkadaşlar. Unutmadan, oyunu oynamak tamamen ücretsizdir. Bu yazıyı sizlere hazırlayan ben Sia Coldwell (3170945), sizleri de Popmundo’nun yani mavi dünyanın bir parçası olarak görmek isterim. Burada her şey çok gerçekçi ve oldukça keyifli. Tatildeyken, işteyken, vakit öldürmek istediğiniz her anda, yeni insanlarla tanışmak için oldukça keyifli bir sosyal platformdan bahsediyorum. Sizler de bu oyunun bir parçası olmak istiyorsanız işte www.popmundo.com’a kayıt olup, hemen oynamaya başlayabilirsiniz, hemen kaydolun ve mavi dünyanın keyfini çıkartmaya başlayın!


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir