En İyi 5 Mobil Kelime Bulmaca Oyunu

en-iyi-kelime-oyunlari

Yerli yapım olması ile bizleri gururlandıran oyunlar olmasının yanında yabancı yapımların ise Türkçeleştirme çalışmaları ile bizlere oyun zevkini ve zekâ geliştirme yaşatan en iyi mobil kelime bulmaca oyunları içeriğini sizin için derledik… Listemizde Kelime Gezmece kelime oyunu, A Word kelime oyununun yanı sıra Words of Wonders ve Düşen Kelime oyunu gibi telefonlarınıza indirebileceğiniz ve zamanınızı boşa harcatmayacak oyunlar da bulunuyor. İşte, en iyi mobil kelime bulmaca oyunları listesi…

Kelime Gezmece

Gazetelerde bulunan klasik bulmaca oyunlarına oldukça benzeyen Kelime Gezmece kelime oyununun tek farkı verilen boşlukları gazetelerde olduğu gibi size sorulan sorulardan değil de verilen harfler ile dolduruyor olmanız. Bu eğlenceli zeka oyunu ile ilgili diğer güzel nokta ise, bulduğunuz her kelime üzerinde parmağınızı kaydırarak gerçek sözlük anlamlarına ulaşabiliyor oluşunuz. Siz değerli oyun severlerin ise takıldığı noktada enpatika yardımınıza koşuyor. Özenle hazırladığımız Kelime Gezmece oyunundaki takıldığınız seviye cevaplarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

kelime-gezmece-tum-cevaplar

 • Boyut: 62,10 MB
 • Geliştirici: BigStar Games
 • Puanı ve Yorumları: 140 bin yorum ve değerlendirme içerisinde 5 üzerinde 4,6 puan.
 • İndirme Sayısı: 10+ Milyon

Bu keyifli oyunu Google Play Store’dan indirmek için buraya tıklayın
Ya da buraya tıklayarak App Store uygulamasından anında ve ücretsiz indirebilirsiniz

Words of Wonders

İşte, karşınızda tamamen Türk yapımı olan, içerisinde pek çok dil seçeneği ile pek çok dilde, bulmaca çözme zevkini oyunculara yaşatan Words of Wonders oyunu! Bu kelime oyunu da az önce anlattığımız Kelime Gezmece oyunu gibi klasik bulmaca oyunlarını anımsatıyor. Words of Wonders yetkilileri yapılan olumsuz bir yoruma cevaben, sorulan kelimelerin tamamının Türk Dil Kurumu’ndan aldıklarını yazmışlar. Merkezi İstanbul ilimizin Sarıyer ilçesinde bulunan Fugo Games’in birçok oyuna daha imza attığını biliyoruz. Yine birçok dilde yayınlanan Kelime avı oyunu da bu firmaya ait. Ayrıca, Word Wild, Hextra Kelime Oyunu, Word Pop, L.O.R., gibi oyunlara da imzalarını atmışlar.

Sizin İçin Seçtik  Word Universe Maestro Cevapları [1213 - 1292 Seviye]

words-of-wonders

Az önceki oyunda da olduğu gibi takıldığınız bölüm cevaplarında sitemizi kullanarak Words of Wonders cevapları ile geçemediğiniz seviyeleri geçebilir ve oyun zevkini artırabilirsiniz.

 • Boyut: 141 MB
 • Geliştirici: Fugo Games
 • Puanı ve Yorumları: 1 milyon yorum ve değerlendirme içerisinde 5 üzerinde 4,6 puan.
 • İndirme Sayısı: 50+ Milyon

Words of Wonders’ı Google Play Store’dan indirmek için buraya tıklayın
Ya da buraya tıklayarak App Store uygulamasından ücretsiz ve anında indirebilirsiniz

A Word

Ankara’da üretilen başka bir Türk yapımı kelime oyunu ile karşınızdayız. A Word, Apps Bilgi Teknolojileri tarafından 22 Kasım 2016 tarihinde piyasaya sürüldü. 5 milyondan fazla indirmeye sahiptir. Tamamen ücretsiz olan bu oyun internetsiz de oynanabiliyor. Diğer klasik kelime oyunlarının aksine oyunculara daha eğlenceli ve karmaşık oyun deneyimi yaşatıyor. Oyuna başladığınızda altıgen harflerden oluşan bulmacalar içerisinde verilen konu ile ilişkili uygun kelimeleri bulmak misyonunuz haline geliyor. A Word Kelime Oyunu, Türkçe kelime bulmaca oyunları seven herkes için tasarlanmış bir oyundur. Bal peteklerine benzer yapıda olan altıgen şekildeki harfler oyuncuya sunuluyor. Konuyla ilgili tahmininiz doğru ise puan kazanıyorsunuz. Eğer seçiminiz yanlış ise seçili harfler bir anlığına kırmızıya boyanıyor. Siz oyun severler ise başka kelimeler denemeye başlıyorsunuz.

a-word-kelime-oyunu

 • Boyut: 45 MB
 • Geliştirici: Apps Bilgi Teknolojileri
 • Puanı ve Yorumları: 91 bin yorum ve değerlendirme içerisinde 5 üzerinde 4,5 puan.
 • İndirme Sayısı: 5+ Milyon

Bu oyunu Google Play Store’dan indirmek için buraya tıklayın
Ya da buraya tıklayarak App Store uygulamasından anında ve ücretsiz indirebilirsiniz

Düşen Kelime Oyunu

Bir başka Türk yapımı oyun ile karşınızdayız. İstanbul / Sultanbeyli’de üretilen Düşen! Kelime Oyunu, internetsiz oynanabilir özelliği ile diğer oyunlardan sıyrılıyor. Oyun, kısa süre içerisinde 1 milyon indirmeye ulaştı. Tek eliniz ile oynayabileceğiniz pratik oyunlardan bir tanesidir. Bulduğunuz kelimeler kaybolunca harf kutuları aşağı düşüyor ve yeni kelimeler oluşturuyor. Tüm kelimeleri zekanız ile bularak diğer seviyelere geçebilirsiniz. Bu noktada da geçemediğiniz seviyeler için Düşen Kelime Oyunu cevapları içeriğimiz bulunuyor.

Sizin İçin Seçtik  Nasıl Kız Düşürülür?

dusen-kelime-oyunu

 • Boyut: 23 MB
 • Geliştirici: LookMan Game
 • Puanı ve Yorumları: 40 bin yorum ve değerlendirme içerisinde 5 üzerinde 4,6 puan.
 • İndirme Sayısı: 1+ Milyon

Bu oyunu Google Play Store’dan indirmek için buraya tıklayın
Ya da buraya tıklayarak App Store uygulamasından anında ve ücretsiz indirebilirsiniz

Kelimelik

Ankara Etimesgut merkezli He2 Apps firması tarafından üretilen kelimelik oyunu Türkiye’de çok oynanan kelime oyunu listesinde yerini aldı. Bu yazıyı yazdığımız gün itibari ile Android platformunda ücretsiz en popüler oyun kategorisinde 10. sırada. Bu oyun, eskiden masa oyunu olarak aklımıza kazınan Scrabble’ın mobil versiyonu olarak adlandırılabilir. Oyunda, tıpkı Scrabble’da olduğu gibi harf stoğunuz bulunuyor. Bu stok ile oyun masasının üzerine harf yerleştiriyorsunuz. Bu şekilde rakibinizden daha fazla puan kazanmaya çalışıyorsunuz.

kelimelik-oyunu

 • Boyut: 28 MB
 • Geliştirici: He2 Apps
 • Puanı ve Yorumları: 321 bin yorum ve değerlendirme içerisinde 5 üzerinde 4,5 puan.
 • İndirme Sayısı: 5+ Milyon

Bu oyunu Google Play Store’dan indirmek için buraya tıklayın
Ya da buraya tıklayarak App Store uygulamasından anında ve ücretsiz indirebilirsiniz

Sizlere bu yazımızda En İyi Mobil Kelime Bulmaca Oyunları listesini hazırladık.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir