Doğum haritana bak, ruh eşini bul…

Kaç yaşında ve kiminle evleneceksiniz? Ruh eşiniz kim? Evliliğinizi mutlu bir şekilde nasıl sürdürürsünüz?

Astroloji sayesinde, ruh eşinizi bulabilir hatta hangi yaşta kiminle evlenmeniz gerektiğinin sorusunun cevabını alabilirsiniz. Astrolog Sema Kılıç, ‘Aşk ve İlişkiler Astrolojisi’ adlı kitabında okuyucularına kolay bir dille, kendi doğum haritalarına bakmayı öğretiyor. Üstelik yazar sadece aşk ve ilişkilere odaklanmıyor kişinin yaşam amacını anlamasına yardımcı oluyor… 

Astrolojik haritamıza bakarak nasıl biriyle evleneceğimizi anlayabilir miyiz? Bunun için neye bakmamız gerekir?


Kesinlikle anlarız. Yıldız haritası o kadar çok şaşırtıcı bilgiler verir. Astrolojinin gizemlerinden biri de budur. Kişinin nasıl biriyle evleneceğini, astroloji bilen bilmeyen herkesin anlayabileceği pratik bilgilere yer verdim kitabımda. Mesela hemen herkes yükselen burcunu bilir. Yükselen burcun zıt burcu neyse, kişi genel olarak o burcun yapısında biriyle evlenir.  

NE ZAMAN EVLENMELİ


Astrolojik olarak uygun evlilik yaşı ve dönemini nasıl hesaplarız?

Bunun için öncelikle kişilerin doğum haritasını bilmesi gerekir, internette ücretsiz doğum haritası çıkarılan sitelerden elde edebilirler. Evlilik yaşını hesaplamak  için yöntem basit aslında; haritada bir duygu yıldızının derecesine bakmak veya iki yıldızın ya da bir yıldızla yükselen burç, evlilik evinin derecesini toplamak gerekir. 

Diyelim ki evlendiğimiz kişiyle haritalarımızın hiç de uygun olmadığını gördük, ne yapacağız, boşanacak mıyız? Böyle kişilere ne öneriyorsunuz? 
Böyle haritalara sahip kişilere boşanın şeklinde bir telkinde bulunmak bir astrologun haddi değildir sadece kişilerin istekleri çerçevesinde, haritalarının elverdiği oranda, ne yapmaları gerektiğine dair tavsiyelerde bulunuruz. Sinastri yani uyum haritalarına bakıp evliliği kurtarmak için yapabilecekleri şeyleri tavsiye ederiz. Şayet, biri boşanmak isteğiyle gelirse, o zaman bunun için uygun zamanı söyleyebiliriz. 

Astrolojik haritamızda neye bakarak ruh eşimizi buluruz?
Ruh eşi için özellikle Güneş-Ay uyumuna bakarız. Erkeğin Ay burcu ile kadının Güneş burcu aynı burçta veya karşıt burçta ise bu ruh eşi işaretidir. Ayrıca Neptün de önemlidir. Rahmetli Bülent Ecevit ve Rahşan Ecevit arasında Ay-Neptün kavuşum açısı vardı. 

EN İYİ ÂŞIK ASLAN, KOÇ VE YAY 
En iyi âşık hangi burçtan olur?

Bu soruya yanıt genelleme olacak ama en iyi âşık Ateş grubu burçlardan çıkar. Yani Koç, Aslan ve Yay. Kişinin burcu ya da, yükselen burcu bu burçlardan biriyse veya duygu yıldızlarından bazısı bu burçlardan birindeyse, ateşli, coşkulu ve romantik bir âşık olur.

Beğendiğimiz kişinin ilgisini çekmek için onun haritasında nelere bakmamız gerekir?
Beğendiğimiz kişinin Venüs’üne bakmamız gerekir. Venüs kişinin sevme tarzını gösterir, aşkı nasıl yaşamak istediğini anlatır. Etkilemek istediğiniz kişinin Venüs’ü Yengeç’teyse, o zaman, onun yanında duygusal ve şefkatli olmak puan kazandırır. 

Sizin İçin Seçtik  Hangi Burcun Kadınları Hangi Tip Erkeklerden Hoşlanır?


CEM YILMAZ -AHU YAĞTU RUH EŞİ
Evlilik evi olan 7. evi anlatır mısınız?

Doğum haritasında Yükselen burcumuzun tam karşısına düşen burç ve o burcun yönettiği ev, 7.ev yani ‘evlilik evi’dir. Bu eve bakarak, kişinin evleneceği kişi hakkında detaylar veririz. Nasıl bir evlilik yapacağını, evlilikte nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatır, evliliğini mutlu bir şekilde devam ettirmesi için tavsiyelerde bulunuruz. Ve tabii kişi halen bekârsa, ne zaman evleneceğini hesaplar, söyleriz. 

Kitabınızda Dolunay Aşkı’ndan söz ediyorsunuz. Ne demek bu?
Sinastri yani uyum analizi için, iki kişinin haritasını karşılaştırınca, Güneş ile Ay’ın karşıt burçlarda olması durumudur bu. Ünlü komedyen Cem Yılmaz ve manken eşi Ahu Yağtu çiftinin arasında Ay-Güneş karşıt açısı vardır. Cem Yılmaz’ın ayı Oğlak burcunda, Ahu Yağtu’nun Güneş’i Yengeç burcundadır. Ay-güneş zıt burcu da bu ikili için ruh eşi ve Dolunay Aşkı’nı temsil eder.

Sadece aşk ve ilişkiler üzerine bilgiler vermiyorsunuz. Aşkla ilgilenmeyen neler bulabilir? 
Kitabımın önemli bir bölümünü kişilerin kendini ve yaşam amacını anlaması üzerine ayırdım aslında. Çünkü aşkta ve evlilikte mutluluğun yolunun kişinin kendini ve hayat amacını iyi tanımasından geçtiğine inanırım. Kitabı okuyacak olanlara özellikle ‘Ay Düğümleri’ bölümünü okumalarını tavsiye ederim. Bu dünyaya niçin geldiğimiz sorusunun yanıtını bu bölümde anlatmaya çalıştım. 
Ay düğümlerinin hangi burçta olduğunu bilmeyenler için, kitabın sonunda bir de Ay Düğümleri listesi var, oradan bakıp bulabilirler. 

Uyumlu evlilikler


l Koçlar,  Aslan ve Yay’la uyumlu, Yengeç, Oğlak ve Terazi’yle hareketli yaşar. 
l Boğalar, Başak ve Oğlak’la uyumlu, Aslan, Kova ve Akrep’le hareketli yaşar. 
l İkizler, Terazi ve Kova’yla uyumlu, Yay, Balık ve Başak’la hareketli yaşar. 
l Yengeç, Akrep ve Balık’la uyumlu, Koç, Terazi ve Oğlak’la hareketli yaşar. 
l Aslanlar, Koç ve Yay’la uyumlu, Akrep, Boğa ve Kova’yla hareketli yaşar.
l Başak burcu, Boğa ve Oğlak’la uyumlu, 
l Balık, Yay ve İkizler’le hareketli yaşar.
l Teraziler, Kova ve İkizler’le uyumlu, Koç, Oğlak ve Yengeç’le hareketli yaşar.
l Akrep, Yengeç ve Balık’la uyumlu, Boğa, Aslan ve Kova’yla hareketli yaşar.
l Yay, Koç ve Aslan’la uyumlu, İkizler, Başak ve Balık’la hareketli yaşar.
l Oğlak, Boğa ve Başak’la uyumlu, Yengeç, Terazi ve Koç’la hareketli yaşar.
l Kova, İkizler ve Terazi’yle uyumlu, Akrep, Aslan ve Boğa’yla hareketli yaşar. 
l Balık, Yengeç ve Akrep’le uyumlu, İkizler, Balık ve Başak’la hareketli        yaşar.

Sizin İçin Seçtik  Balık Burcu Kadını Özellikleri

Balık romantik Aslan seksi
En romantik ve en seksi burçlar hangileridir?

Bence en romantik burç Balık’tır. Ondan sonra, Terazi gelir. En seksi burçlar ise; Akrep, Koç, Boğa ve Aslan’dır.  

En evlenilecek burç hangisi?
Yengeç ve Balık romantik, duygusal ve eşine odaklıdır. Başak, Boğa ve Oğlak evliliğine sahip çıkar, pes etmez, evlilikte çok sorumluluk alır.  Koç ve Yay ise evliliğe hayat verir, canlı, coşkulu, hareketli ve birlikte yaşanması keyiflidir. 

Zıt Burçlar
l Koç-Terazi
l Boğa-Akrep 
l İkizler-Yay
l Yengeç-Oğlak
l Aslan-Kova
l Başak-Balık