Şivava Özellikleri

Chihuahua (Şivava) Cinsi Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

Şivava Cinsi Köpeklerin Özellikleri Nelerdir

Literatürdeki en küçük köpek ırkı olma özelliğine sahip Şivava cinsi köpekler apartman dairesinde kolaylıkla beslenebilir. Şirin yapıları ve çok da ses çıkarmama özelliği ile bu aralar en çok tercih edilen ırklar arasında yerini alıyor.

 

Chihuahua Özellikleri

 

Şivava Cinsi Köpeklerin Özellikleri

Ortalama 500 gr. olan bu ırk çok iyi beslerseniz ağırlığı 3 kiloya kadar çıkabilmektedir. Bir başka özelliği de boyutlarına nispeten kulaklarının daha büyük olmasıdır. Renk olarak birçok çeşidi olmakla beraber birçoğu çeşitli renklerin damalı olarak kombine olması halindedir. Soğuk havadan çok çabuk etkilenen Şivavalar’ın soğuk havalarda üzerlerine kesin kendilerine has kazaklarının veya elbiselerini giymesi neredeyse şarttır. Bu tarz giyimler Şivavalar’a çok yakışır ciks bir görünüme kavuşmalarını sağlar. Bu ırk soğuk havaları hiç sevmez ve hemen titremeye başlar.

Şivava Cinsi Köpekler Hayat Doluru

Genel anlamda sahibi ile beraberken sevgi dolu, atılgan ve cana yakın bu köpekler size aynı zamanda çok da kaprislilerdir. Bu sizi onu daha çok sevmeniz için bir nedendir. Kaprisini sanatçı köpeği olması ile bağdaştıranlar vardır ve bize göre çok yerinde bir tespittir. Ev ortamına çok uygun bu ırk olup aynı zamanda bahçede ve dışarıda da yaşayabilen bir köpektir. Şivava beslemek ona sahip olmak size çok yakışacak.

Sizin İçin Seçtik  Kelime Gezmece Şehir Kapısı Cevapları Çözümleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir