Blogger Ads.txt Dosyası Ekleme

blogger-ads-txt-ekleme

Blogger Bloğuma Ads.txt Dosyası Nasıl Eklerim? Ads.txt Dosyasının Faydası Nedir? Ads.txt Dosyası Önemli mi?

“ads.txt dosyasını sitenizin ana dizinine eklemek, programatik kazançlarınızı artırabilir!

Site(leri)nize ads.txt dosyasını eklediniz mi? Eğer henüz eklemişseniz ana dizinde ads.txt adlı bir dosya oluşturun ve aşağıdaki satırları AdMatic için ekleyin. Eğer hali hazırda ads.txt dosyası oluşturduysanız, ads.txt dosyasında aşağıdaki satırların yer aldığını kontrol edin lütfen.”
uyarısını aldıysanız yazımızda bu uyarıyı nasıl çözebileceğinizi bulabilirsiniz.

Merhabalar arkadaşlar. Son zamanlarda karşımıza çıkan ads.txt dosyasını blogumuza nasıl ekleyeceğimizi anlatacağımız bu yazımız ile ads.txt ekleme sorunu çözümlerine de ulaşacaksınız. Öncelikle.

Ads.txt Nedir?Ads.txt dosyası blogunuzun/sizin yayıncı kimliğinizi belirttiğiniz Dijital Reklamcılıkta Şeffaflık anlayışını yaygınlaştırmayı amaçlayan IAB tarafından desteklenen bir girişimdir. Bu txt dosyası ile reklam alanlarını satmaya yetkilendirdiğiniz kişileri belirten bir dosyadır.

Ads.txt Kullanmak Zorunda mıyım? Ads.txt Faydalı mı?

Kullanmak zorunda değilsiniz. Ama Google Adsense ve onun en iyi alternatifi olan AdMatic bu txt dosyasını kullanmanın sizlerin faydasına olacağını söylüyor. Günümüzde çokça görülen fraud denilen reklam sahtekarlığının önüne geçmek için ve muhtemel reklam kazançlarınızın daha verimli olması açısından kesinlikle kullanmalısınız.

Blogger Ads.txt Nasıl Eklerim?

blogger-ads-txt-ekleme
Öncelikle blogger.com adresine girip Blogger kumanda panelinden ads.txt dosyası oluşturacağımız/değiştireceğimiz blogumuzu seçiyoruz. Sonrasında sayfanın solundaki menüden Ayarlar-Arama Tercihleri kısmını seçiyoruz. Açılan sayfada en altta Kazanç Sağlama kısmını göreceksiniz. Özel Ads.txt yazısının karşısındaki düzenleye tıklayarak istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. İstediğimiz ayarları yaptıktan sonra değişiklikleri kaydete tıklayarak işlemimizi tamamlıyoruz.
Blogumuza ait özel ads.txt dosyasını görüntülemek için ise boş bir internet sayfasına
orneksite.blogspot.com/ads.txt yazıp entera basarak görüntüleyebilirsiniz.
*orneksite yazısı yerine siz kendi blog adresinizi yazmayı unutmayın.
Adsense pin sorunu sayfamızda ise Google Adsense başvuru sürecinde yaşanan tüm sorunların kapsamlı çözüm rehberine ulaşabilirsiniz.
Bu yazımızda Blogger Bloğuma Ads.txt Dosyası Nasıl Eklerim? Ads.txt Dosyasının Faydası Nedir? Ads.txt Dosyası Önemli mi? sorularına yanıt verdik. Blogger ile ilgili diğer ipuçları için Blogger kategorimizi inceleyebilirsiniz.