Baş Ağrısı Neden Olur? ve Baş Ağrısı Çeşitleri Nelerdir?

Baş Ağrısı Neden Olur ve Baş Ağrısı Çeşitleri Nelerdir?

Baş Ağrısı Neden Olur

Baş ağrısı denince aklımıza birçok nedenler gelmektedir. Baş ağrısının üç adet en çok bilinen nedenleri vardır. Dünyada doktora başvurma sebepler olarak baş ağrısı söylenmektedir. Başarıları genellikle kadınlarda daha fazla görülmektedir.

Erkeklerde görülebilir fakat kadınlar büyük bölümünü oluşturmaktadır. Baş ağrıları genellikle iyi huylu çıkmaktadır bezende hayat için önemli risk taşımaktadır. Başarıları tetikleyen birçok nedenler oluşmaktadır. Hastalıkların verdiği baş ağrısı birde çevrenin verdiği faktörlerde vardır.

Migren, gerilim tipi başarısı gibi ağrılar olduğu gibi beyin dede tümör gibi ciddi hastalıklarda baş ağrılarımızı tetikler. Baş ağrıların sebebini bilmemiz için nöroloji doktorun yaptığı idrar, kan tetiklerden sonra beynin görüntülenmesi filmlerden çıkan sonuçlara göre doktor karar verir ve tedavi yöntemini belirler.

 

Baş Ağrısı Neden Olur? ve Baş Ağrısı Çeşitleri Nelerdir?
Baş Ağrısı Neden Olur ve Baş Ağrısı Çeşitleri Nelerdir?

 

Baş Ağrısı Çeşitleri Nelerdir?

MİGREN:

En çok rastlanan migren ataklar halinde insanı rahatsız eden kronik bir rahatsızlıktır. Migren en çok kadınlarda rastlanmaktadır. Erkeklerde ise kadınlara nazaran daha az rastlanmaktadır. Hasta kapalı bir ortamda dinlenerek geçirir başarılarını. Migrenden korunmanın iki yöntemi vardır. Birisi başarısı atağının durdurmak diğeri ise ataklardan korunmaya yönelik tedavi biçimidir. Migrende doktorlar ağrı kesici vermektedir. Yaş ilerledikçe migren sıkça rastlanmaktadır doktor bunun için hastaya depresyon hapları vermektedir.

GERİLİM STRES BAŞ AĞRISI:

Kaslardaki stres ve gerilim tipi başarısıdır. Gergin ortamdan kaynaklanmaktadır Migrene nazaran daha hafif geçmektedir. Genellikle tedavi şekli hekimin verdiği ağrı kesicilerden geçmektedir. Eğer geçmiyorsa yaşına bakılarak depresyon hapı verilmektedir ayrıca psikolojik tedavi ile de tedavi olmaktadır.

SANİYELER SÜREN BAŞ AĞRISI:

Bu ağrılar arka arkaya sık bir biçimde kesik kesik olur. Bu ağrılar kadınlarda değil erkeklerde daha fazla görülür şafaklarda ve göz çevresinde görülmektedir. Baş ağrılarımız olduğunda herhangi bir baş ağrısı hapı almamalı doktorun tanısından sonra verdiği ilaçları kullanmalıyız.

Sizin İçin Seçtik  Afrika Uyku Hastalığı Nedir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir