Astrolojide Evler Neyi İfade Eder?

Astrolojiyle ilgili olanların güneş burcu, yükselen ve alçalan gibi kavramlara ek olarak bilmesi gereken detaylar arasındaki evler, en temel tanımıyla kişinin hayatındaki belirli dönemleri ifade eder. Gezegenler, toplamda 12 adet olan bu evlere yerleşerek kişinin tüm yaşam sürecine dair önemli ipuçları verirler. İşte doğum haritasındaki en etkili ayrıntılar arasında yer alan evler ve anlamları…

1. Ev

astrolojide 1. ev nedir

Kişinin yükselen burcunu oluşturan 1. ev; fiziksel açıdan yüz şeklini ifade ederken ruhsal açıdan kişinin bireysel yeteneklerini, başkalarında uyandırdığı ilk intibayı ve toplum içinde takındığı maskeyi meydana getirir. Ayrıca şans ve sağlık alanlarında da etkilidir.

2. Ev

astrolojide 2. ev nedir

Genel olarak maddiyat konusu üzerinde etkili olan 2. ev; üretim, bütçe, taşınabilir mallar gibi kazançlarla ilgili olan detayların nereden ve nasıl elde edilebileceğiyle ilgili ipuçları verir.

3. Ev

astrolojide 3. ev nedir

İletişim, eğitim ve diğer zihinsel konularla ilgili olan 3. ev; aile, kardeş, akraba, komşu gibi yakın çevre ile olan ilişkileri, her türlü görsel ve sözel iletişimi temsil eder. Bu nedenle halkla ilişkiler, pazarlama, tanıtım gibi alanlarda etkilidir.

4. Ev

astrolojide 4. ev

Maddi ve ailevi konularda etkili olan 4. ev; kökler, miras, ebeveynler, yuva, taşınmaz mallar, maddi mirasın yanı sıra genetik miras gibi detayları ortaya çıkarır. Ayrıca kişinin nasıl bir yaşlılık geçireceğine dair de ipuçları verir.

5. Ev

astrolojide 5. ev nedir

Aşk, sevgili, çocuklar gibi duygusal ve ailevi ilişkilerle birlikte sanat, turizm, moda gibi ayrıntıları da ifade eden 5. ev; kişinin hobilerine, cinselliğine, hamileliğine ve romantik ilişkilerine dair önemli bilgiler yansıtır.

6. Ev

astrolojide 6. ev nedir

İş, emek, hizmet, iş arkadaşları, sağlık ve mecburiyetler üzerinde etkili olan 6. ev, ait olduğu gezegene ve burca bağlı olarak tüm bu konularda kişiyi nelerin beklediğini ortaya çıkarır.

7. Ev

astrolojide 7. ev nedir

Kişinin hayatı boyunca gerçekleştirebileceği evlilik, ortaklık, davalar ve anlaşmalar hakkında detaylı bilgi veren 7. ev, diğer yandan kişi başkaları ile birlikteyken nasıl, hangi tür insanları hayatına çeker gibi sorularında cevaplarını aktarır.

8. Ev

astrolojide 8. ev nedir

Burçların evleri arasında en tehlikelilerden biri olan 8. ev; büyük krizleri, hastalıkları, ameliyatları ve ölümleri temsil eder. Kişinin hayatı boyunca karşılaşabileceği en trajik olayları ifade eden bu ev, en dikkat edilmesi gereken ayrıntıları içerir.

9. Ev

astrolojide 9. ev nedir

10. evde ne kadar başarılı olunacağını ortaya koyan 9. ev; eğitim, yurt dışı, seyahat, yabancı dil, felsefe, din gibi alanlarda etkilidir. Daha çok kişinin fiziki ve ruhsal açıdan uzak olduğu konuları içeren bu ev, maddi ayrıntılardan çok manevi ayrıntıları yoğunlaşır.

10. Ev

İş ve kariyer konularında yönlendirici olan 10. ev; genellikle hangi gezegende ise kişi o gezegene uygun bir kariyer edinir ve yine o gezegene uygun işler yapar. Toplumdaki statü, başkalarının kişiyi nasıl algıladığı ve evlilik detayları da yine 10. evde gizlidir.

11. Ev

astrolojide 10. ev nedir

Astrolojide evler bakımından arkadaşlığı, dostluğu, kalabalığı temsil eden 11. ev, genel olarak sosyal detaylara dair ipuçları verir.

12. Ev

astrolojide 12. ev nedir

Psikoloji, bilinçaltı, şans gibi alanlarda etkili olan 12. ev, kişinin ortaya çıkarmak istemediği gizli yanlarına dair bilgiler içerir.

Yorumlar Kapatıldı, Fakat trackbacks ve Pingbackler Açık.