Adsense Pin Başvuru ve Çözüm Rehberi [ÇÖZÜLDÜ]

adsense-pin-sorunu

Google Adsense konusunda kullanıcıları son yıllarda en fazla sıkıntıya sokan durumlardan biri yaşanan pin kodu sorunudur. Öncelikle Google Adsense hakkında bilgi verecek olursak. Bu platform bilindiği gibi Google’ın popüler reklam servisidir. Google’ın kullanıcılarına ilettiği pin kodu zarfı ile ilgili son yıllarda bazı sorunlar yaşanmaya başladı.  Birçok kullanıcı pin kodunu içeren zarfın eline ulaşmadığından şikâyet etmektedir. Sizlerde bu konuda sorun yaşıyorsanız size konu hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. Bu konuda anlatacaklarımızı dikkate almanız sizin faydanıza olacaktır.

Google’ın Pin Kodu Sürecini Dijital Olarak Yürütmesi

Google’ın dünyanın her yerinden milyonlarca kişiye bu pin kodunu içeren zarfı gönderdiği düşünüldüğünde süreçte bazı aksaklıkların olması son derece olağandır. Her alanda dijital olarak hizmet veren Google’ın aslında bu süreci de dijital olarak yürütmesi çok daha mantıklıdır. Pin kodu iletme işlemini bu şekilde gerçekleştirdiğinde aslında önemli avantajlar elde edebilir. Öncelikle hem süreç daha fazla hızlanır ve kullanıcılar bu konuda daha az mağduriyet yaşar. Ayrıca dijital olarak göndermesi, maliyetin düşmesine ve doğaya daha az zarar verir.

Google Adsense Pin Kodu Alma

Google Adsense ile ilgili olarak bilinmesi gereken en önemli konu, gönderilen zarfın kullanıcılara ulaşmasını beklerken bazı hatalar nedeni ile hesabın kapanma durumunun olmasıdır. Google Adsense hesabının bu hatalar nedeni ile kapanması oldukça sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Kullanıcılar için bu sebeple pin kodunu alma sürecinin olabildiğince hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesi gerekir.

Sizin İçin Seçtik  Aşkım Ateş Kimdir?

adsense-pin-sorunu-1

Kullanıcılar Google Adsense hesapları onaylandıktan sonra bazı gerçekleştirilmesi gereken işlem adımları vardır. Kullanıcılar öncelikle sistemde yer alan bilgilerin ve adres bilgilerinin kendilerine ait olduğunu kanıtlamaları gerekir.

Google Adsense Gelen Bildirimler

adsense-pin-sorunu-4.jpg

Kullanıcılar hesapları için gerekli doğrulama adımlarını gerçekleştirmediğinde bazı bildirimler alacaktır. Özellikle hesabınız 200 TL sınırına geldiğinde bir bildirim alacaksınız. Bu bildirim hesabınızı doğrulamamanız halinde bakiyenizin dondurulacağı biçimindedir. Bu durum doğal olarak olumsuz bir bildirimdir.

Google Adsense ile ilgili aldığınız bir diğer bildirimde yine adres doğrulama ile ilgilidir. Google size hesabınızı doğrulamanız için 4 ay gibi bir süre verecektir. Bu süre zarfında eğer hesabınızı doğrulamazsanız reklam gösterimleriniz kapanır ve kişiler göremez. Gelen bildirimler de genellikle size belirli bir süre kaldığına dair uyarı bildirimleri gelecektir. Ayrıca buraya tıklayarak da Adsense Yardım Platformuna ulaşabilirsiniz.

Google Adsense Ödeme Sınırı

Google Adsense üzerinde kişilerin ödeme alabilmesi için mutlaka belirlenen ödeme sınırına ulaşmaları gerekir. Belirlenen bu ödeme sınırı 200 Türk lirasıdır. Eğer kişiler bu sınıra ulaşmazlar ise ödeme almaları mümkün değildir. Bu üst sınır herkes için geçerli olan bir koşuldur. Google Adsense hesabı olan ve ödeme almak isteyen kişilerin mutlaka 200 Türk lirası sınırına ulaşması gerekir. Ayrıca buraya tıklayarak bloğunuza ads.txt dosyasını nasıl ekleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Banka Kartının Eklenmesi

Banka kartı ekleme işlemi Google’ın bir çeşit teyit etme yöntemlerinden biridir. Google Adsense hesabınızda biriken bakiyeyi size göndermeden önce sizden banka kartı eklemenizi ister. Sizler banka kartınızı daha doğrusu bilgileri ekledikten sonra oldukça sembolik bir miktar para gönderir. Gönderilen paranın miktarını daha sonra sizden teyit etmenizi ister. Bu sizin için bir doğrulama işlemidir. Eğer bu aşamayı geçebilirseniz bakiyenizin geri kalanı da hesabınıza gönderilir.

adsense-pin-sorunu-3.jpg

Kısacası banka kartının eklenmesi işlemi son derece önemlidir. Ancak bu aşamayı etkili bir biçimde geçtiğinizde Google Adsense hesabınızdaki bakiyeyi alabilirsiniz.

Sizin İçin Seçtik  Xbox Series X'in Logosu ve Açılış Ekranı Paylaşıldı

Hesap Sahibinin Adresini Doğrulaması

Google Adsense pin kodu sorununun yaşandığı aşama işte tam olarak hesap sahibinin adresini doğrulaması aşamasıdır. Google bu aşamada sizden adresinizin doğru olup olmadığına dair doğrulama ister. Bunun içinde adresinize içinde pin kodunun bulunduğu bir zarf gönderir. Google Adsense hesabınız için pin kodu isteme yetkisine sahip olabilmeniz için bakiyenizin 10 USD olması gerekmektedir.

Türkiye adsense için ise bu rakam yaklaşık 60 TL tutarındadır. İlk pin kodunuz tarafınıza belirtilen tutar barajının aşılması durumunda, siz talep etmeden direkt olarak yönlendirilmektedir. Bu noktada size tavsiyemiz; gönderildiği belirtilen tarihten tam 3 hafta sonra 2. pin isteme hakkınız açıldığı gibi 2. pininizi talep etmeniz olacaktır. Google Adsense’in direkt yönlendirdiği pin ile sizin talep edeceğiniz pin tamamıyla aynı olacağından, herhangi bir zarfın elinize geçmesi yeterli olacaktır. İkamet ettiğiniz bölgede kaç adet PTT dağıtım merkezi olduğunu google haritalar yardımıyla tespit edebilir ve mümkün ise oradaki yetkili ile irtibat halinde olabilirsiniz. PTT şubesindeki yetkiliyi durumun ciddiyetine ikna edebilirseniz, zarf yetkilinin eline ulaşır ulaşmaz size ulaşmasını sağlayacaktır.

Google son yıllarda zarf gönderme ile ilgili bazı sorunlar yaşadığından dolayı, bu aşamayı dijital hale getirmek için adımlar atmaktadır. Bundan sonra kişilere bu pin kodunu dijital olarak iletme kararı almıştır. Böylece zarf gönderme işleminden kaynaklı olarak yaşanan sorunların ortadan kaldırılması planlanmıştır.

Google Adsense Adres Doğrulama İşlemleri

adsense-pin-sorunu-4.jpg

Google Adsense adres doğrulama işlemleri daha önce de bahsettiğimiz gibi pin kodu ile gerçekleştirilir. Bu işlem için öncelikle adresinize gönderilen zarf sisteminden bahsetmek istiyoruz. Google’ın bu işlemi dijital olarak uygulama yöntemi henüz tam olarak kesinleşmediğinden dolayı bu yöntemden bahsetmek istiyoruz. Çünkü Google Adsense hesabınız için bu doğrulama aşaması son derece önemlidir.

Adres Doğrulama İlk Pin İsteme

Google Adsense üzerinden ilk pin talebinde bulunduğunuzda, bu pin kodunun adresinize gelmesinin 2 ila 4 hafta süreci belirtilmektedir. Bu süre zarfında pin kodu adresinize gelemeyebilir. Bu endişelendirecek bir şey değildir. Eğer bu süre zarfında pin kodunuz adresinize gelmez ise yapmanız gereken yeni bir talep oluşturmaktır. Bunun içinde ‘’Fatura Adresi Doğrula’’ adımı üzerinden gerçekleştirilecektir.

Sizin İçin Seçtik  OnePlus 8 Pro Tasarımı Sızdırıldı! İşte OnePlus 8 Pro'nun Tasarımı

Adres Doğrulama Tekrar Pin İsteme

İkinci kez pin isteme işlemi ilk isteme talebinden yaklaşık 3 hafta sonra gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte yapmanız gereken mutlaka hızlı davranmaktır. Sizlere bu süreçte yalnızca 3 kez pin isteme hakkı tanınmaktadır. Bu sebeple sorun yaşamamak için mutlaka kişilerin tekrar pin isteme işlemini yapması gerekir. Sürecin dijitalleşmesi de yine bu süreçte hızlı davranılması gerektiğini ortaya çıkarmaktadır.

Adres Doğrulama Son Kez Pin İsteme

Son kez pin isteme işlemi için yine son talep üzerinden 4 hafta geçmesi gerekir. Bu aşamaları hızlı yerine getirmeniz gerekir çünkü Google sizden bunu bekliyor. 3. pin isteme işlemi geçtikten sonra adres doğrulama işlemini evrak ile yapmanız gerekir. Bu form size otomatik olarak gelecektir. Eğer 3. kez kod istediğiniz ve üzerinde 4 hafta geçmiş olmasına rağmen form gelmiyor ise bu işlemi manuel olarak gerçekleştirmeniz gerekir.

Adres Doğrulama İşlemini Manuel Olarak Gerçekleştirme

adsense-pin-sorunu-5

Adsense pin gelmiyor ise bu süreçte yaşanan bazı aksaklıklar sizi yorabilir. Ancak son kez gerçekleştireceğiniz manuel olarak adres doğrulama işlemi ile durum düzeltilebilecektir. Manuel olarak adres doğrulama için takip edeceğiniz işlem adımları şöyle olacaktır;

  • Öncelikle Chrome arama motorunu gizli sekmede açmanız gerekir.
  • Daha sonra kayıt olurken kullandığınız gmail hesabından farklı bir gmail hesabı ile Adsense Manuel Adres Doğrulama linkine tıklamanız gerekir.
  • Karşınıza çıkan formu asıl bilgileriniz ile doldurmanız ve göndermeniz gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra sonuç için 48 saat gibi bir süre beklemeniz gerekir. Bu işlemden sonra muhtemelen sonuç almanız mümkün olacaktır.

One comment

  1. Bir tek bu sayfada doğru bilgiyi bulabildim, diğerleri hiçbir şekilde kesin sonuç vermiyor. Adsensimi kimliğimle doğruladım sizede teşekkür etmek istiyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir